Her mevsimin yıldızı: Antalya’nın en iyi dondurmacıları

Dondurma pek çoğumuz için yaz mevsimiyle özdeşleşmiş olsa bile, artık günümüzde dört mevsimde de tüketilen bir yiyecek halini aldı. Antalya da, 7’den 70’e herkesin tutkusu haline gelen bu lezzete ev sahipliği yapıyor. Sizin için her mevsimin yıldızı olan dondurmanın Antalya’daki en iyi duraklarını derledik.

Akdeniz Dondurma / Muratpaşa
Antalya’nın en köklü dondurmacılarından biri olarak kabul gören Akdeniz Dondurma, Antalya’nın birçok ilçesinde toplamda 11 şubeye sahip. Özellikle karamelli ve bisküvili dondurmasının en sevilenlerden olduğu biliniyor. Diğer pasta ve tatlıları da yiyebileceğiniz mekânda, özel günler için şerbetli tatlı siparişi vermek de mümkün.

Bella Gelateria / Konyaaltı
Antalya’da İtalyan dondurması deneyimi yaşamak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Bella Gelateria, çocuklar için özel bir bölüm de sunuyor. Naneli ve nutellalı dondurması ile ünlenen mekân, aynı zamanda şehrin en pahalı dondurmacıları arasında yer alıyor.

Çılgın Dondurmacı / Lara
Sosyal medyada da bir hayli popüler olan Çılgın Dondurmacı, Antalya’ya gelen turistlerin ilgi odağı. Kahramanmaraş usulü dondurma servis eden mekân Lara’da konumlanıyor.

Konak Dondurma / Konyaaltı
Kendi çiftliklerinde üretilen keçi sütü kullanılarak yapılan dondurmaları ile Konak Dondurma, Antalya’nın dondurma dendiğinde ilk akla gelenlerinden. Dondurma dışında waffle ve cheesecake gibi ürünlerin de mevut olduğu mekânın tahinli dondurması tavsiye ediliyor.

Dondurma Dükkânı, Konyaaltı
Menüsünde 80 farklı çeşitte dondurmaya yer veren Dondurma Dükkânı, ürünlerinde hiçbir katkı maddesine yer vermiyor. Saf meyvelerle hazırlanan dondurmalar, yaz kış severek tüketiliyor.

Nur Pastanesi / Konyaaltı
Nur Pastaneleri’nin temelleri 1923 yılında doğan Muharrem Karateke tarafından atılmış ve 1955 yılında dondurma satılmasıyla başlamış. Geçmişten günümüze değişmeyen tarifiyle Yanıksı Nur Dondurması, Nur Pastaneleri’nin imza ürünlerinden biri. Dondurmanın yanında şerbetli tatlı üretimi de yapan mekâna ilgi oldukça yoğun.

Sosyal Medya'da Paylaşın