Galataport’ta Gastronomi Festivali

Beyoğlu Kültür Yolu etkinlikleri kapsamında Galataport İstanbul’da gerçekleştirilen United Cuisines etkinliğinde eğlenmek ve lezzete doymak isteyenler bir araya geldi. Şehrin ve Anadolu’nun zenginliği tüm dünyaya bir kez daha Multikültürel Gastronomi Festivali United Cuisines ile ilan edildi. Açılışı gerçekleşen Multikültürel Gastronomi Festivali’ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.

Farklı kültürlerin Türkiye’ye kattığı lezzetler Galataport‘taki Multikültürel Gastronomi festivali’nin açılışında bir araya geldi. Birçok stant ve yemek pişirme noktalarının yer aldığı United Cuisines’de, mezelerden ana yemeklere, minik tadımlıklardan tatlılara, misafirler birçok lezzetin hikayesini öğrenme fırsatı yakaladı.

Özellikle Ermeni ve Musevi mutfağından lezzetlerin yer aldığı etkinliğe, dini cemaat liderleri, çok sayıda davetlinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. Bakan Ersoy burada yaptığı konuşmada, Anadolu’nun farklı kültürlere ev sahipliği yaptığını bu durumun gastronomiye de yansıdığını söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın