FoodinLife “Pazar Önerileri” ile gününüze keyif katıyor!

Pazar günlerinize keyif katmak için FoodinLife Pazar Önerileri’yle karşınızdayız! 

 Mugaritz, Feeling a Way (2015)

Off-Road (Campo a Través) belgeselinde, ünlü şef Andoni Luis Aduriz öncülüğünde Mugaritz ekibinin 1998’den beri çıktıkları yolda inşa ettikleri mirası, işlerinin ardındaki felsefeyi, bilgilerini, yeteneklerini ve heyecanlarını yakından inceliyoruz.

Dünyanın en iyi restoranlarından biri olan Mugaritz’in ardındaki fikri ve felsefeyi anlayarak gastronomi dünyasının sınırlarını nasıl genişlettiklerini gözler önüne seriyor. Off-Road belgeseli, Mugaritz’in seneler önce sadece bir restoran olmaktan çıkarak bir fikir ve felsefeye dönüşerek gastronomi dünyasına katkılarını etkili bir şekilde gösteriyor.

Coffee Sospeso

Netflix’te yayınlanan belgesel Caffè Sospeso (Coffee for All), İtalyanların hayatında kahvenin yerini ve “Askıda Kahve” gibi sosyal sorumluluk projelerinin önemini izleyenlere aktarıyor. Fulvio Iannucci ve Roly Santos’un yönetmen koltuğuna oturduğu İtalyan yapımı belgesel Napoli’yi merkeze alarak İtalya’da kahvenin gündelik hayat içindeki önemini işliyor.

The French Laundry Cookbook 

Kuzey Amerika’nın en başarılı şeflerinden Thomas Keller’ın ilk kitabı olan The French Laundry Cookbook, Keller’ıntacında yer alan mücevherlerden biri. Restoranlarıyla başarısını kanıtlamış olan Keller’ın dehasına davetkar bir bakış olan The French Laundry Cookbook, Michelin yıldızlı yemeklerin tariflerini okuyucularla paylaşıyor. Keller’ın ünlü yemeklerinin ardındaki sadelik ve metotların birleşimini en yalın haliyle sayfalarda görebiliyorken aynı zamanda başarılı şefin yaratıcılığının derinlerine iniyoruz. 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın