Bay Nihat İşletme Sahibi Volkan Bekit: “Mekânların müşteri kapasitesinin azaltılması tedbirlerin işlerliği için gerekli”

Türkiye’de koronavirüs salgınının görülmesiyle birlikte, faaliyetlerini durduran yeme-içme sektörü, krizden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Merak edilen konulardan biri de 1 Haziran’da kapılarını açan ve insanların sosyalleşme alanlarından biri olan restoranların bundan sonra hangi kurallarla işleyeceği. Hazırladığımız Pandemi Dosyası’nda açıklamalarda bulunan Bay Nihat İşletme Sahibi Volkan Bekit,” Tedbirlerimizi öncelikle çalışanlarımız üzerinde almalıyız” dedi.

Bay Nihat İşletme Sahibi Volkan Bekit, işe başlamadan önce personelin testten geçirilmesinin gerekli olduğuna değinerek, “Sağlıklı personele bundan sonraki dönemde de kendilerinin ve ailelerinin sosyal izolasyona mümkün olduğunca dikkat etmelerinin ekonomik ve vicdani yönü konusunda bilgi verilmelidir” diyor.

Bekit, personelin her gün onlarca belki yüzlerce insanla sosyal mesafenin minimum seviyesinde hizmet verdiğini, işlerinin ciddiyetini korumaları gerektiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürüyor: “Klimalı ortamda hizmet verecek müesseseler klima filtreleri için gerekli hijyeni ve tedbiri sağlamalıdırlar. Bizim gibi açık alanda, kapalı ortam dışında hizmet verebilecek müesseselerin işi daha kolay olacaktır. Masa üzerinde ortak kullanım amaçlı peçetelik, yağlık, tuzlu ve biberlik gibi her kullanımda dezenfekte edilmeli ya da tek kullanımlık olarak kullanılmalıdır. Bu daha zor olacaktır ama bilemiyorum. Bulaşıkların yıkanmasında, kapı kollarında, tuvalet ve lavabo temizliğinde hijyenik ürünlerin kullanılmasında her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de dikkat edilmelidir. Mekânların müşteri kapasitesinin azaltılması bu tedbirlerin işlerliği için gereklidir. Çünkü uygulanması gereken bu maddeler kalabalık ortamda bazıları atlanabilir. Başlarda alınan tedbirler sıkı tutulursa normalleşmeye, pandeminin geçmesine kısaca ülkece kavuşup pandemi günlerinden kurtulacağımızı düşünüyorum.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın