Food Meets Talent’ta yıldızlar geçidi

Belçika’nın Antwerp kentinde gerçekleşen The World’s 50 Best Restaurants etkinliğinde gerçekleşen ‘Food Meets Talent’ paneli gastronomi dünyasının yıldız isimlerini bir araya getirdi. Şeflerin çalışmalarını, mutfak felsefelerini ve yeni fikirlerini sundukları konuşmalara Heston Blumenthal, Clare Smyth ve Ana Roš da katıldı.

S. Pellegrino Young Chef yarışmasının birincisi Mark Moriarty, sahnede 2015 yılında elde ettiği birinciliğin ardından kariyer yolculuğunun gelişimini anlattı. Projenin bir parçası olmanın yarattığı fırsatlardan ve kendisine ne kadar çok kapı açtığından bahsetti. Moriarty, “Altı yıl sonra bu platform rekabet kapıları açmaya devam ediyor. Burada şef kahramanım Heston Blumenthal’ın önünde konuşuyorum. Bu proje kariyerimi hızlandırmamı sağladı ve bu ailenin bir parçası olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Panele katılan Heston Blumenthal ise, kuantum gastronomi hakkındaki düşüncelerini sundu. Gastronominin en ileri noktasında görülen İngiliz şef, kendi kişisel gelişimine ve mutfağının gelişimine katkı sağlaması için kuantum mekaniği ve felsefesi üzerine yaptığı araştırmaları paylaştı. Ana Roš, Clare Smyth ve Micha Tsumura’nın genç şeflere tavsiyeler verdikleri video ise, ilham verici niteliğiyle salondakilere duygusal anlar yaşattı.

The 50 Best Restaurants’ın ödül seremonisi ise, kırmızı halı geçidi ve etkileyici bir törenle bu gece gerçekleşecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın