Et severlerin favori mekanı; By Satır

Et ve steak konusunda güvenilir mahalle kasabı kıvamında modern ve nezih bir restoran olan By Satır, iddialı lezzetleri ve sunumları ile misafirlerini öğle ve akşam yemeklerinde ağırlıyor.

Altı yıl önce Ataşehir’de kapılarını açan By Satır, bugüne kadar lezzet ve kalitesinden ödün vermeyen bir marka olarak müdavim listesi hayli kabarık. Lezzetlerin bu kadar beğenilmesinde 25 yıldır et tedarikçisi olan Gökmen Aşıcı ve eşi mimar Dilek Aşıcı’nın, katkısı çok büyük. Mutfak tarafında etin seçiminden pişirilmesine ve servis edilme sürecine kadar her noktası ile birebir ilgilenen çift, damak tadı ve hijyen konusunda oldukça duyarlı. İşinin aşığı olan çift, özenle seçilen etlerin, kıvamında dinlendirilmesine, birinci kalite baharatlarla marine edilmesine ve pişirme tekniklerine oldukça önem veriyorlar.

Hem kasap hem de restoran bölümüne sahip olan mekan lezzeti, servisi, yemek kalitesi ve tarzıyla son dönemde en keyifli mekânlar arasında yerini alıyor. Sirkülasyonu yüksek ve her daim yoğun bir tempoya sahip olan By Satır, sadece eti değil, burger ekmeğini ve sosları da kendileri üretiyor. Köftelerinde hiçbir kimyasal madde kullanmayan mekanda lokum gibi bonfile ve antrikotlar damaklarda şölen yaratıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın