Bir tatlı minik mutfak ustası; Le Petit Chef

Dünyaca ünlü, nam-ı diğer dünyanın en minik, bir o kadar da tatlı animasyon şefi Le Petit Chef, masaya yansıyan video mapping mutfak hikâyeleri, ardından her biri tabağa dönüşen lezzetleri ile Sheraton Istanbul City Center’da dışarıda yemek yeme deneyimini başka bir boyuta taşıyor. 

Hikâyesi 2015 senesine dayanan ve tabağa minik bir şefin hikâyesini yansıtmak fikri ile doğan, 3D projeksiyon video mapping teknolojisi bazlı, aralarında Hugh Jackman’ın da olduğu dünyaca ünlü yıldızların da favorisi olan Le Petit Chef, hayal gücünü de ötesinde eşsiz bir gastronomi deneyimi sunuyor. Başlangıçlardan salatalara, ana yemeklerden tatlıya dolu dolu bir menü eşliğinde, leziz yemekleri animasyon gösterisiyle sunan Le Petit Chef, dünyaca ünlü otel zinciri Marriott International’a bağlı olan Sheraton Istanbul City Center ile artık kalıcı bir şekilde İstanbul’da.

Farklı diyarlardan lezzet hikâyeleri City Center,

Bu tatlı minik mutfak ustası, öncelikle masanızda üç boyutlu belirerek sizi selamlıyor ve karşılıyor, ardından da yemek menüsünde yer alan her lezzeti kendi pişirme macerasıyla sizin için sergilerken, her filmin sonunda da reçetesinin nasıl harika bir yemeğe dönüştüğünü deneyimlemenizi sağlıyor. 2 saat boyunca sürükleyici bir mutfak yolcuğuna çıkarırken, sunumlarıyla hayran bırakan, nefis tatlarla da damaklara dokunuyor. Tatlı olduğu kadar da kibar olan Le Petit Chef, gece boyunca her hikâyede farklı diyarlara yelken açıyor. Onu bir okyanusta dalarken, jet skiyle dalgalara meydan okurken, bir çiftlikte malzeme toplarken ve köstebekle mücadele ederken, bir dere kenarında ateş yakarken ve suya kapılıp savrulurken, bir anda ansızın ızgarayı aralayarak yerin altından çıkıp yemeğini pişirirken saldıran arıyla mücadele ederken, bir Uzak Doğu semalarında oldukça sihirli enstanteneler sergilerken izliyorsunuz. Tüm bu serüven sırasında masanızda çatal servisinizin yanında ya da bardağınızın ardında beliren Le Petit Chef, gittiği her ülkeden farklı lezzetleri misafirleriyle buluşturuyor. Zaman zaman tabağınızı bir ızgaraya çeviriyor ya da tarlaya çevirdiği masanızdan sizin için taze patatesleri topluyor. Tabağınızı harikalar diyarına çeviren Le Petit Chef, tatlınızı hayali bir kibrit çöpüyle aydınlatarak, kaçırılmaması gereken unutulmaz bir yemek deneyimi yaşatıyor.

5 etaplı zengin menü
Hem keyifli bir gösteri hem de fark yaratan bir yemek yeme deneyimi sunan Le Petit Chef, yetişkinlere ve çocuklara özel menüleri bulunuyor. Yetişkinler için özenle hazırlanan Le Petit Chef Sheraton Istanbul City Center menüsü 5 etaptan oluşuyor. Geleneksel reçetesine sadık kalınarak hazırlanan karides bisque çorbası ile başlayan bu menü minik turpların ve cherry domateslerin lezzetlendirdiği taze Mozzarella peynirli Caprese salata ile devam ediyor. Özel sebze püreleri yatağında, yenilebilir çiçekle süslü, Shitake mantar dolgulu rulo tavuk göğsü ve sotelenmiş mevsim sebzeleri ve demi glace sos eşliğinde ızgara dana fileto ana yemekler olarak masada yerini alıyor. Le Petit Chef Sheraton Istanbul City Center menüsünün ve bu lezzet yolculuğunun tamamlayıcısı olan tatlısı ise tam bir klasik Crème Brûlée; safranla lezzetlendirilen bu tatlı badem tuile ve çilek eşliğinde servis ediliyor. Minikleri de unutmayan Le Petit Chef, onları da nefis bir Caprese salatası, domates çorbası, Shitake mantar dolgulu rulo tavuk göğsü, leziz bir burger ve Crème Brûlée tatlısı ile hazırladığı menüsünü sunuyor, her bir anı sürprizlerle dolu bu maceranın tadını doyasıya yaşamalarını sağlıyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın