En sevilen lezzetlerden şerbetli tatlıların İstanbul’daki en iyi adresleri

Türk mutfağının en sevilen, bayramlarda, özel günlerde ya da yemeklerden sonra hemen hemen herkesin sevdiği şerbetli tatlıları hakkını vererek yapan İstanbul’un en iyi şerbetli tatlı rotalarını sizler için belirledik. 

Fatih Sarmacısı 85 yıldır hizmet veren Fatih Sarmacısı İstanbul’un en klasik tatlıcılarından. Rulo şeklinde servis edilen revaniye benzeyen bu şerbetli tatlı mekânın imza lezzeti olarak biliniyor. Yoğurt, un, şeker, kayısı marmeladı, hindistancevizi ve antepfıstığı ile yapılan Fatih sarması hafif lezzetiyle de beğeniliyor. 

Köşkeroğlu Karaköy, Merter, Topçular ve Basın Ekspres yolunda şubeleri bulunan Köşkeroğlu, şerbetli tatlılar konusunda şehrin en gözde adreslerinden. Bol fıstıklı, dışı çıtır çıtır katmer, midye baklavalar, sarmalar, şöbiyetler, gelin bohçaları en çok tercih edilen lezzetlerinden. 

Hatay Ekol Künefe İstanbul’da iyi bir künefe yemek için Hatay’dan gelen malzemeler ile hazırlanan enfes künefeler sunan Ekol Künefe şerbetli tatlılar arasında en çok Künefe’yi seviyorsanız mutlaka uğramalısınız. Hatay Ekol Künefe içi dolu dolu, bol şerbetli bir lezzet sunuyor. 

Fıstıkzade Fıstıklı burmalar, baklavalar ve kadayıflar… Fıstıkzade Gaziantep’te üretilen baklava ve tatlıları satışa sunuyor. Ataşehir’de yer alan tatlıcıda tatlı yemek istiyorsanız ister mekânda isterseniz de evinize sipariş ederek Fıstıkzade’nin fıstıklı burma, baklava çeşitleri ya da kadayıfı deneyebilirsiniz. 

Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma, başka tulumba tatlılarıyla karşılaştırdığınız diğerlerini unutturacak kadar hafif ve lezzetli. Mevsime göre dondurma ya da kaymakla servis edilen tulumba tatlısını mutlaka denemelisiniz. 

Karaköy Güllüoğlu İstanbul’un en iyi şerbetli tatlı mekânlarından biri olan Karaköy Güllüoğlu’un baklavaları ve diğer şerbetli tatlıları hem yerli hem de yabancı turistlerin en sevdiği lezzetlerinden. Havuç dilimi baklava ise Karaköy Güllüoğlu’nun favori lezzetlerinden. 

Sosyal Medya'da Paylaşın