Ekol Food, Uzak Doğu’nun Gözde Tadı YAMASA Soya Sosu’nun Lansmanını Swissôtel The Bosphorus Istanbul’da Gerçekleştirdi

Spesifik gıda alanının öncü firması Ekol Food, Uzak Doğu mutfağının en gözde tatlarından olan, Japonya’dan ithal ettiği YAMASA Soya Sosu’nun lansmanını Swissôtel The Bosphorus Istanbul’un içerisinde bulunan Chalet Garden’da gerçekleştirdi. 1645’ten bu yana soya sosunda dünya markası olan YAMASA Soya Sosu’nun sadece Uzak Doğu mutfağında değil tüm dünya mutfağında uygulanabilirliğini gösteren tadımlar gerçekleşti.

Meksika mutfağından Japon mutfağına kadar her tür mutfakta kullanılabilecek ürünlerin yanı sıra mutfak aksesuarları ve catering malzemelerini ithal eden Ekol Food, Uzak Doğu mutfaklarının olmazsa olmazı olan soya sosu YAMASA’yı Türkiye pazarına getirdi. Sektör çalışanlarının katılımıyla Swissôtel The Bosphorus Istanbul’un içerisinde bulunan Chalet Garden’daki lansmanda Ekol Food Pazarlama Müdürü Bahar Gülbeyaz Reçber ve otelin Executive Chef’i Soner Kesgin konuşma gerçekleştirdiler.

Ekol Food Pazarlama Müdürü Bahar Gülbeyaz Reçber, Swissôtel The Bosphorus Istanbul Executive Şefi Soner Kesgin ile birlikte sahneye çıkarak YAMASA Soya Sosu’nun  Ekol Food ile yaptığı özel iş birliğini anlattı. Reçber konuşmasında, 1645’ten günümüze uzanan Uzak Doğu mutfağının öne çıkan lezzeti YAMASA Soya Sosu’nun tamamen katkısız ve doğal içeriğiyle Japonya’dan ithal edilip sektör ile buluşturulan tek soya sosu olduğunu belirtti. Ekol Food ev sahipliğinde gerçekleşen bu lansmana YAMASA Ülke Müdürü Yutaro Iwase de katıldı.

“Yemeğin Gerçek Lezzetini Yaşamak için YAMASA” sloganıyla yola çıkan Ekol Food, lansmanda YAMASA soya sosunun sadece Uzak Doğu mutfağında değil tüm dünya mutfağında da uygulanabilir olduğunu gösterecek lezzetler sundu.

Swissôtel The Bosphorus Istanbul Executive Chef’i Soner Kesgin ve ekibinin özel olarak hazırladığı menüde soya sosunun Türk mutfağı ve Meksika mutfağı gibi çeşitli mutfaklarda uygulandığında nasıl enfes tatlar çıktığını gösterdi. Lansmanda altı ayrı istasyonda kurulan dünya mutfakları ve soya sosunun harmonisinin en ilgi çekicilerinden birisi de YAMASA Soya Soslu dondurma tatlısı oldu. Dordurmada tuzlandırıcı ve tatlandırıcı olarak soya sosundan harika bir sos elde edildi. Ayrıca Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara da etkinliğe katılım gerçekleştirdi. Japon şeflerin lansmana özel olarak hazırladığı Japonya Başkonsolosluğu’nun istasyonunda sushi ve tempura tadımları da yer aldı.

İçerisinde hiçbir katkı maddesi olmayan YAMASA Soya Sosu, kullanıldığı her bir üründe sadece o ürünün lezzetini ön plana çıkartıyor. 300 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan YAMASA Soya Sosu, doğal içeriğiyle köklü başarısının bir sürpriz olmadığını da lansmanda bir kez daha gösterdi.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın