Dünyanın En İyi Pizza Ustaları “Vera Pizza Napoletana” Olimpiyatları’nda Buluşuyor

İtalya’nın Napoli kentindeki Associazione Verace Pizza Napoletana genel merkezi, dünyanın her yerinden Veraci pizza üreticilerinin katılacağı “Olympic Games of Vera Pizza Napoletana 2022” Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 3-6 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında gerçek Napoliten Pizza’ların oylanacağı yarışmanın Türkiye elemelerinde ise jüri koltuğuna ülkemizin sevilen şeflerinden Özgür Kılınçlar ve Cihan Kıpçak oturacak.

Tüm dünyadaki profesyonel pizzacılar büyük bir mücadele için hazırlanıyor. “Olympic Games of Vera Pizza Napoletana 2022” oyunlarında yeteneklerini sergileyecek olan yarışmacılar, hem bireysel olarak hem de ulusları adına yarışacak. Madalyalar için kıyasıya bir mücadelenin yaşanacağı olimpiyatta, beş kıtaya dağılmış AVPN’e bağlı pizzacılar, usta pizza şefleri ve dünya çapında düzenlenen ön turların kazananları olacak. Bu yılki olimpiyatlarda ayrıca bir yenilik daha yaşanacak ve yarışmaya “Amatörler” kategorisi de eklenecek. Olimpiyat, derneğin 38 yıllık faaliyetini birlikte kutlamak için de büyük bir fırsat olacak.

Gala gecesinin 6 Temmuz’da yapılması planlanan ödül töreninden önce, AVPN pizza şeflerinin, kültür ve gastronomi dünyasından ünlülerin ve VIP’lerin katılımıyla “Yıldızlı Pizza” etkinliği düzenlenecek. 20 Haziran 2022’de gerçekleşecek olan Türkiye elemelerinde jüriliği Nappo Pizza Kurucusu ve Chef’i Özgür Kılınçlar, Zula İstanbul ve Batard Kurucu Ortağı ve Chef’i Cihan Kıpçak ve Slow Food Alliance’ın usta pizzacısı Salvatore de Rinaldi üstlenecek. Türkiye elemeleri ise AVPN School Turkey’de gerçekleşecek.

Türkiye seçimlerine katılmak için:
https://olimpiadi2022.pizzanapoletana.org/#/it/inscription/23

Sosyal Medya'da Paylaşın