Dünyaca ünlü restoran Hiša Franko, iki Michelin yıldızının sahibi oldu

Michelin Guide, yeni destinasyonu olan Slovenya’daki The World’s 50 Best Restaurant listesinde 38’inci sırada yer alan Hiša Franko’nun şefi Ana Roš’a 2’nci Michelin yıldızını verdi.

World’s 50 Best Restaurants listesinde üst üste yer alan ve 2017’de The World’s 50 Best Restaurants tarafından Dünyanın En iyi Kadın Şefi seçilen Ana Roš, başarılarına yeni bir tanesini daha ekledi. Slovenya, Kobarid’de yer alan Hiša Franko’yu, eşi Valter Kramar ile birlikte dünyanın ve Slovenya’nın en iyi restoranları arasında yer almasını sağlayan Ana Roš, 2’nci Michelin yıldızını da alarak bölgedeki tek 2 Michelin yıldızlı restoran oldu.

Michelin Guide, pandeminin başlangıcından bu yana ilk lansman etkinliği için yepyeni bir destinasyonu kutlamaktan mutluluk duyuyor. “Avrupa’nın Yeşil Kalbi” takma adı olan Slovenya, birbirinden başarılı restoranlar ile Michelin Guide listesinde yer alıyor. Tek 2 Michelin yıldızlı restoran olan Hiša Franko ve 5 tane tek Michelin yıldızlı restoran olmak üzere Slovenya’nın gastronomi kültürünü yansıtan toplam 52 restoran, 2020 listesi için seçildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın