Dünyaca ünlü pasta şefi Andrea Tortora, Patisserie by FoodinLife’ın yeni kapak konuğu oldu!

Dünya pastacılığı hakkında en yeni detayları mercek altına aldığımız Patisserie by Foodinlife’ın yepyeni içerikleriyle göz dolduran 63. sayısını siz değerli okuyucularımızla buluşturuyoruz. Dünyaca ünlü pasta şefi Andrea Tortora’yı kapağımıza taşıdığımız yeni sayımızda; kendisi ile ailesinden aldığı pastacılık geleneğine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Büyük küçük her yaştan insanın gönlünü fetheden tiramisu ve çikolata dosyalarını araladığımız Patisserie by Foodinlife’ın yeni sayısında, İtalya’nın en özel tiramisu mekanlarını ve Belçika’nın en meşhur çikolatacılarını derledik. “Dünyadan” dosyalarımızda en özel tatlı restoranlarının izini sürdüğümüz Patisserie by Foodinlife’ta ayrıca Gastronometro Masabaşı Sohbetleri dosyamızda “alternatif beslenme modelleri”ni konuştuk. İşte yine bir solukta okuyacağınız Patisserie by Foodinlife’a dair en güncel detaylar!

“Yaptığımız iş lezzetlerinden peşinden koşmak ve onları mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşmak”
1995 yılından bu yana İstanbul’un en sevilen ve en çok tercih edilen butik pastacılarından biri olan Art Cafe’nin Sahibi ve Kurucu Ortağı Pemra Pilevneli ile katkısız malzemelerle hazırladıkları, sofistike tasarımlara sahip ürünlerine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Pastalarının yaratılış sürecinde çoğunlukla müşterileri ile birlikte ilerlediklerini anlatan Pilevneli, Art Cafe’yi özgün kılan unsurları anlattı.

“Güzel müzikler dinleyerek, molalarda kahve içerek keyifle üreteceğimiz bir alan yaratmak istedik”
122 yıllık Gormezano Palas’ın giriş katında müdavimlerine hizmet veren Siete, aslında bir kültür ve sanat merkezi. İspanyolcada 7 anlamına gelen ve ismini Gormenzo Palas’ın 7 katlı olmasından alan Siete’yi kurucularından biri olan Joel Erikman’dan dinledik. Erikman, 3. nesil kahvecilik kültürünü ve pandeminin getirdiği değişimi aktardı.

Çikolata ve kremanın eşsiz ahengi: Profiterol
Profiterol hemen herkesin en sevdiği tatlılardan biri. Özgün lezzetini yoğun çikolatasından ve ona eşlik eden kremasından alan bu enfes tatlı ülkemizde de oldukça popüler. Biz de sizin için gurmelerimizden damak çatlatan profiterol deneyimi yaşayabileceğiniz mekanları öğrendik. Tüm ayrıntıları ilerleyen sayfalarımızda görebilirsiniz.

Keyifli okumalar!

Sosyal Medya'da Paylaşın