Cunda’da Yeni Bir Tapas ve Kokteyl Bar: La Fuga

Ayvalık’ın Cunda Yarımadası’ndaki mekanlara Temmuz ayında bir yenisi daha eklendi. Tapas barında yerel ürünleri misafirlerine ulaştıran La Fuga, tatile gelen ziyaretçilere lezzetli bir deneyim sunuyor.

Deniz kenarındaki tatil beldelerinde son yıllarda farklı mutfakların ve konsepte ait mekanların açıldığı görülüyor, bunlardan biri de geçtiğimiz ayın başında birbirinden farklı İspanyol mezelerini yani tapasları ve kokteyllerini sunan Cunda’daki La Fuga oldu. L’Arancia’nın kurucu ortakları tarafından açılan La Fuga’da aynı zamanda akşamları  DJ dinletisi bizleri karşılıyor. Mutfağın şefliğini Gökhan Çatmaz üstleniyor ve yerel ürünlere önem veriyor.

Mekanın menüsünün klasik tapaslar üzerinden kurulduğunu söylemek mümkün. Öyle ki, Kızarmış elma dilim patates, baharatlı brava ve salsa ranchero soslu Patatas Bravas, sote karidesin füme biber, limon ve sarımsakla bir araya geldiği Gambas Ajillo, dana kaburgaya sarılı fırınlanmış keçi peynirli hurma Datiles Rellenos; ızgara sosis, kızarmış patates, Dijon hardal ve sauerkraut’ten oluşan Bratwürst, oyster-sweet chili sos, sriracha mayonez ve lime’ın bir araya geldiği Karides Tempura, marine karideslerin coleslaw ve sarımsaklı lime mayonezle sunulduğu Karides Taco, La Fuga yapımı ekşi maya ekmeğin üzerinde sarımsak, fesleğen ve domates ile hazırlanan Pan con Tomate, kinoalı buharda pişmiş Siyah Midye La Fuga menüsünde yer alan lezzetlerden öne çıkanlar.

Sosyal Medya'da Paylaşın