Çırağan Palace Kempinski’nin yaz tatlılarında Türk ve dünya klasikleri

Çırağan Palace Kempinski’nin yaz tatlılarında Türk ve dünya klasikleri Çırağan Palace Kempinski’nin pastane bölümünde klasik Türk ve dünya mutfağına ait birçok tatlı yer alıyor. Yaz döneminde misafirlerinin hem formlarını koruyan hem de lezzetleri ile damaklarda muhteşem tatlar bırakmaya devam eden otel, her sezon çeşitli tatlılarla kendini yeniliyor. Biz de bu özel yaz tatlılarını Çırağan Palace Kempinski İstanbul Pastane Şefi Harun Gümüş’ten dinliyoruz.

Çırağan Palace Kempinski, yaz sezonunda mevsime uygun meyveler ve içeriklerle tatlılarını zenginleştiriyor. Otel, her gün birbirinden özel tarifler ve özel tasarımlar ile misafirlerine en lezzetli tatlıları ikram ediyor. Harun Gümüş, pastane bölümünde sadece tatlı ve pasta değil, çikolata ve ekmek kısmını da içerisinde barındıran bir departmanı yönettiklerini belirterek, “Her detayını ince ayrıntısına kadar düşünerek hazırladığımız, pastalar, tatlılar ve çikolatalarımız var. Ekibim ile birlikte düğünlerin ve mezuniyetlerin vazgeçilmez katlı devasa pastalarını yapmaktan ve değerli misafirlerimizin en güzel ve özel anlarına tanıklık etmekten büyük onur duyuyoruz” diyor.

Gümüş, pastane şefi olarak hiç kuşkusuz sarayın en tatlı işleri ile meşgul. Kariyerine 1996 yılında Gazebo Lounge’ın mutfağında başlayan başarılı şef, yiyecek ve içecek ile ilgili çeşitli departmanlarda çalıştıktan sonra pastane ekibine katılıyor ve dünyaca ünlü pasta şefleri ile birlikte çalışma fırsatı yakalıyor. Çırağan Palace Kempinski’de yaz esintisi Çırağan Palace Kempinski’de, vegan tatlılardan mevsim meyveleri ile hazırlanan hafif tatlara kadar yöresel ürünlerin de bulunduğu yepyeni bir menü konukları bekliyor.

Yöresel lezzet Türk kahvesi ile hazırlanmış bir ekler yeni yaz menüsünde yerini alırken, vegan olarak hazırlanan mango ve Hindistan cevizi ile birleşen hem hafif hem serinletici muhteşem Tropicana cuplar da yeni sezona hazır. “Sultan kek” ismi verilen tatlı ile tarihe yolculuk ederken, maskeli mini pasta da misafirlerin beğenisine sunuluyor. Bunların yanı sıra 2014 yılından bu yana süper model Tülin Şahin’in güzelliğinden ve enerjisinden ilham alarak her sezon yeni tat ve yeni tasarım ile buluşan “Tuliss’’ tatlısı bu yaz dönemine özel edisyonuyla Gazebo’nun vitrinlerinde misafirleri bekliyor. Formunu korumak isteyen aynı zamanda tatlıdan vazgeçemeyenler için de oldukça ideal bir lezzet.

“Misafirlerimize damak ziyafeti yaşatıyoruz”

Çırağan Palace Kempinski özellikle baklava konusunda oldukça iddialı. Zira Saray’ın içinde bir alan sadece baklava yapım mutfağı olarak kullanılıyor. “Gaziantepli baklava ustalarımız hünerlerini sergiliyor” diyen Harun Gümüş, “Tonlarca leziz baklava üretimine ve tüketimine şahit olduğumuz baklava çeşitlerimiz öne çıkan geleneksel tatlılarımızdan. Öte yandan çikolatanın da bizim için yeri ayrı. Öyle ki otelimizde çikolata uzmanı tarafından çok fazla çeşitte leziz çikolatalar üretmekteyiz. Bu çikolataların üretildiği özel bir çikolata odamız da bulunmakta. Panna cotta, krem karamel, krem brule gibi daha birçok dünya mutfağından tatlı çeşidi ile de misafirlerimize damak ziyafeti yaşatıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

“Misafirlerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz”

Gümüş, “Yaşamış olduğumuz ve bir dönem daha yankılarını hissedeceğimiz bu zor süreçte misafirlerimize Çırağan Sarayı’na özel en iyi ve en güvenli şekilde yepyeni tatlar sunarak damaklarını lezzetlendirmeye, yüzlerini gülümsetmeye özverili bir şekilde devam edeceğiz” diyerek sözlerini şöyle noktalıyor: “Bunun dışında çok yakında açıklayacağımız harika bir projemiz var. Bunun için büyük bir heyecanla çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Çok yakında detayları da paylaşacağız.”

Sosyal Medya'da Paylaşın