Geçmişten gelen tatlı lezzet: Şekerci Cafer Erol

Osmanlı lezzetlerini yeni tatlarla harmanlayarak müşterilerine 2 asrı aşkın süredir sunmaya devam eden Şekerci Cafer Erol, akideden Türk lokumuna, helvalardan reçellere geniş ürün yelpazesi ile tatlı denilince akla gelen ilk durak oluyor. 

1807 yılında Eminönü’nde tatlı yolculuğuna başlayan Şekerci Cafer Erol’un Osmanlı tatlıları konusundaki yeteneği, ürünlerin lezzeti ve estetiğine verdiği önem daha o yıllarda hissediliyordu. Geçen yıllar ile birlikte müdavimlerinin vazgeçilmezi haline gelen Şekerci Cafer Erol; merkezini 1945 yılında beşinci kuşak torunlarından Cafer Erol ile birlikte Kadıköy’e taşıdı ve İstanbul’da Göztepe, İstinye Park AVM, Aqua Florya, Akasya Acıbadem AVM, Emaar AVM ve Ataşehir noktalarında da sevenleriyle buluşuyor. 2 asırlık Şekerci Cafer Erol macerası, Beşinci Kuşak Temsilcisi Hamit Hakan Erol ile devam ediyor. Güzel Sanatlar ve Tasarım mezunu olan Hamit Hakan Erol, aldığı eğitimi ürünlerin sunumuna, ambalajlanmasına ve mağaza düzenlemesine yansıttığını söyleyerek, “Geleneksel Osmanlı tatları ile yeni tatları harmanlayarak, yeni tatlar oluşmasını sağlamaya çalışıyorum. İş hayatımda dikkat, titizlik ve müşteri memnuniyeti temel prensiplerimdir” diyor.

Tatlı ve tatlıya dair her şey Şekerci Cafer Erol’da

Her bir şubesi adeta bir şeker müzesini andıran Şekerci Cafer Erol’da tatlı ve tatlıya dair her şeyin mevcut olduğunu belirten Erol, “Akide şekeri, Türk lokumu, badem ezmesi, fıstık ezmesi, sütlü tatlılar, helvalar, çikolatalar, baklavalar ve şerbetler en önemli ürünlerimizdir. Bunların dışında marzipanlar, hamur tatlıları ve taze meyvelerden hazırlanmış reçeller de ürünlerimiz arasındadır” diyor. Bütün bu lezzetler arasında Şekerci Cafer Erol denilince akla gelen rengarenk akide şekerler, onlarca çeşit Türk lokumu, klasik ezmeler ve şerbetler geldiğini söyleyen Erol, “Özellikle akide şekerimiz ve lokumlarımız damak zevki olarak Türkiye’nin en iyi ürünleri arasında yer almaktadır” açıklamasında bulunuyor. Mağazalarında sunduğu bütün bu seçeneklerle kalitesini bozmadan butik üretim anlayışını benimseyen Şekerci Cafer Erol, üretimin her sürecinde en ince ayrıntıya kadar dikkat ederek katkısız, doğal ve lezzetli ürünleri hedef alıyor.

Önce hijyen eğitimi ardından uygulaması

Bütün sektörleri etkileyen COVID-19 pandemisine karşı Bakanlık tarafından belirtilen bütün önlemleri harfiyen uygulayan Şekerci Cafer Erol, iş yeri hekimi ve güvenlik uzmanı ile hem çalışanların hem de müşterilerin sağlığını koruyor. Bütün çalışanlara hijyen uygulamaları ve protokollerinin eğitimini verdikleri ilk aşama, mağazada her ürünün dezenfekte edilmesi ve masalarda tek kullanımlık ürünler kullanılması gibi uygulamalarla devam ediyor. Erol, “Personelimizin ve müşterilerimizin ateşleri düzenli olarak ölçülmektedir. En önemlisi maske ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uymaktayız. Bunda sonraki yol haritamızda online sistemimizi aktif olarak kullanıp o günün gerektirdiği gibi kurallara uyarak hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz” diyor. 

“Vazgeçilmezliğimizi korumak istiyoruz”

Şu anda uyguladıkları gibi geçmiş tatlarla yeni lezzetler arasında köprü oluşturmayı amaçlayan Şekerci Cafer Erol, yeni lokasyonlarda hizmet vermek ve şu anda olduğu gibi ihracatını en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Her bir ürününe sanat eseri gibi yaklaştıklarını söyleyen Erol, “Bu anlamda yaratıcılığımızı ve yeteneğimizi tutkumuz ile birleştirerek vazgeçilmezliğimizi korumak istiyoruz. Geçmişin ve geleceğin tatlarını bir arada bulacakları Şekerci Cafer Erol mağazalarımıza gelen herkes güvenli ve sağlıklı bir ortamda alışverişini yaparak cafe’lerimizde doyumsuz lezzetlerimize ulaşabilirler” ifadelerini kullanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın