BTA, Costa Coffee’yi Gürcistan Pazarına Taşıdı

TAV Havalimanları iştiraki BTA, 12 yıl üst üste Avrupa’nın en büyük kahve zinciri ve “İngiltere’nin en sevilen kahvecisi” seçilen Costa Coffee’yi Gürcistan Tiflis Havalimanı’ndaki ilk mağazasıyla Gürcistan pazarına taşıdı. 

Costa Coffee’nin BTA tarafından işletilen ilk Gürcistan mağazası, dünya standartlarındaki atmosferi, aydınlık ve davetkâr tasarımı, geniş ürün yelpazesiyle yolculuk öncesinde veya sonrasında rahatlamak isteyen misafirlere konforlu bir deneyim sunuyor.

Signature Blend’lerinde yalnızca yağmur ormanları ittifakı sertifikalı çekirdekleri kullanan Costa Coffee, Gürcistan’daki müşterilerine rakipsiz bir deneyim yaşatmak için yetenekli baristalar tarafından hazırlanmış sıcak ve buzlu kahve çeşitlerini servis ediyor. Yüksek kaliteli kahve serisini tamamlayan Costa Coffee’nin menüsü ayrıca sıcak çikolatalar, çaylar, buzlu frappes ve limonatadan oluşuyor. Her ısırıkta lezzeti arayan müşteriler, sandviçler, atıştırmalıklar ve hamur işleri arasından da seçim yapabiliyor.

Açılışta konuşan BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, “Gürcistan’da 16 yıldır gururla hizmet vermekteyiz. Batum ve Tiflis Havalimanlarındaki operasyonlarımızı zenginleştirmek adına bugüne kadar çok çalıştık. Şimdi ise Costa Coffee gibi bir dünya markasını Gürcistan’a getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Arkasında 50 yılı aşkın bir kahve mirası bulunan Costa Coffee, mağaza formatları, dijital entegrasyonları ve ürün çeşitliliğiyle pazar inovasyonuna öncülük eden bir kahve zinciri. Dolayısıyla ilk franchise operasyonumuzu Costa Coffee gibi bir dünya markası ile başlatmak bizim için son derece heyecan verici. Bu operasyonu şu aşamadan sonra ilk olarak Türkiye’de Bodrum’la sürdüreceğiz. Bu birliktelik bizim işletmiş olduğumuz tüm havalimanlarında devam edecek. 2023’ün ilk çeyreğinde ise ikinci Costa Coffee’yi yine Tiflis Havalimanı’nda hava tarafında açacağız” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın