Bodrum, dünyaca ünlü Şef Alex Atala’yı ağırladı!

Sao Paulo’da yer alan restoranı D.O.M’da renklere ve tatlara karşı geliştirdiği çalışmalarıyla tanınan Brezilyalı şef Alex Atala, 16-17 Nisan tarihleri arasında Bodrum Maçakızı Hotel’in mutfağına konuk oldu. Maçakızı II. Gastronomi Hafta Sonu organizasyonuna özel bir pop-up akşam yemeği hazırlayan gastronomi efsanesi Atala, adeta bir lezzet şöleni yaşattı.

Şef Aret Sahakyan – Şef Alex Atala

Bodrum’da 16-17 Nisan tarihleri arasında Sahir Erozan’ın sahibi olduğu Maçakızı Hotel’de sıra dışı bir hafta sonu yaşandı. 2006’dan bu yana “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesi içerisinde yer almayı başarmış bir lezzet noktası olan iki Michelin yıldızlı D.O.M’un yaratıcısı şef Alex Atala, Maça Kızı’nın şefi Aret Sahakyan ve Villa Maça Kızı’nın şefi Carlo Bernardini’nin mutfağına konuk oldu.

Geleneksel Brezilya mutfağını, yöresel malzemelerle Fransız ve İtalyan tekniklerini kullanarak uyarlayan Şef Atala, bu özel organizasyonda iki ayrı görsel şölen yaşatan pop-up tabaklarına imza attı. Amazon Ormanları’nın derinliklerinde yetişen en gizli lezzetleri yemeklerine taşıyan Alex Atala, her iki akşam yemeğiyle de hem göze hem damaklara hitap etti.

Şef Aret Sahakyan – Gökmen Sözen – Şef Alex Atala

Sosyal Medya'da Paylaşın