Big Chef’s Mutfak Koordinatörü Murat Aslan: “Devletin koyduğu kurallar dışında ekstra önlemler almamız gerekiyor”

Türkiye’nin salgınla mücadelesinde yeme-içme sektörü için 1 Haziran yeni bir başlangıç oldu. Hazırlıklarını tamamlayan restoranlar tekrardan kapılarını açtı. Hazırladığımız Pandemi Dosyası’nda açıklamalarda bulunan Big Chef’s Mutfak Koordinatörü Murat Aslan, alınması gereken önlemlere değinerek ilk olarak personel sağlığının çok iyi kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı.

Big Chef’s Mutfak Koordinatörü Murat Aslan, yeme-içmenin koronavirüsten en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini ifade ederek, “Daha fazla etkilenmemesi için de devletin koyduğu kurallar dışında da ekstra önlemler almamız gerekiyor” dedi.

Aslan; daha fazla hijyen, daha fazla PR, daha fazla riski azaltıcı çalışmalar yapılması gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürüyor: “En fazla dikkat edeceğimiz şeyler bunlar. Bunun dışında masa aralıkları, sandalye aralıkları, hijyenik servisler, tabak çatalların ayrı kaplarda kapalı olarak servis edilmesi, insanların maske takması.. Bunlar zaten herkesin konuştuğu şeyler. Önemli olan şu, virüs çok şükür gıdadan bulaşmayan bir şey. Gıdadan bulaşmadığı için bu güzel. En önemli şey personeli daha fazla dinlendirip, daha fazla yormayıp belki bundan sonra açılacak mutfak ve restoran projelerini buna göre çizerek personeli de daha az bir araya getirecek şekilde bir organizasyon yapısı kurmak.”

Sosyal Medya'da Paylaşın