Barilla Grup, Back to Nature’ı Satın Aldı

Küresel gıda devi Barilla Grubu; kurabiye, kraker, granola ve kuruyemiş karışımı kategorilerinde bitki bazlı GDO’suz ürünlerini tüketicilerle buluşturan ABD merkezli Back to Nature’ı satın aldığını duyurdu.

Back to Nature’ın satın alınmasıyla ilgili Barilla Grubu Başkanı Guido Barilla, “Tüm faaliyetlerimiz ve ürünlerimizle sağlık ve keyif üzerine odaklıyoruz. ABD makarna pazarının lideri olarak, Back to Nature’ın satın alınması, çeyrek asrı aşan heyecan verici yolculuğumuz için önemli bir adım” dedi.

Küresel gıda devi Barilla Grubu; kurabiye, kraker, granola ve kuruyemiş karışımı kategorilerinde bitki bazlı GDO’suz ürünlerini tüketicilerle buluşturan ABD merkezli Back to Nature’ı satın aldığını duyurdu. B&G Foods, Inc.’den satın alınan Back to Nature, 1960 yılından itibaren doğadan ilham alan tariflerle yapılan iyi yemekler sunma amacıyla ağırlıklı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteriyor.

Dünya çapında toplam 30 tesisinde ürettiği ürünleriyle, her gün 100’ü aşkın ülkede milyonlarca sofraya ulaşan ve dördüncü nesil bir aile şirketi olan Barilla Grup, daha iyi bir gelecek için lezzet, beslenme ve çevresel sürdürülebilirlik alanında kendini geliştirmeye devam ediyor. 145 yıl önce kurulan İtalyan merkezli aile şirketi, dünya çapında 8.700 kişiyi ve aynı değerler ile kalite tutkusunu paylaşan bir tedarik zincirini bir araya getiriyor.

1996 yılından beri faaliyet gösterdiği Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 numaralı makarna markası olarak faaliyetlerine devam eden Grup, aynı zamanda sağlıklı atıştırmalıklar alanında uzmanlığı ile Avrupa unlu mamuller sektörünün de liderlerinden birisi konumunda bulunuyor.

Barilla Grubu, Back to Nature’ı satın alması ile, Wasa markasıyla halihazırda gevrek ekmek kategorisinde pazar lideri olduğu ABD’de birçok markadan oluşan güçlü bir unlu mamuller platformu oluşturma stratejisini sağlamlaştırıyor. Yanı sıra, dinamik Kuzey Amerika unlu mamuller pazarındaki büyümesini de bu satın alma aracılığıyla sürdürüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın