Amavi’de Denizin Lezzetleri İki Şefi Bir Araya Getiriyor

Lokal lezzetleri yenilikçi tarzı ile yorumlayan Mustafa Otar ile Amavi’nin executive şefi Can Aras buluşuyor; Fishermen’s Diary adını verdikleri pop-up menüyle zeytin ağaçlarının altında denizi tadacağınız bir şölene hayat veriyor…

Alaçatı’da Alavya’nın bahçesinde, zeytin ağaçlarının arasında yer alan Amavi, 15 Haziran’da lezzetli bir iş birliğine ev sahipliği yapıyor. Nevi şahsına münhasır şeflerden Mustafa Otar ve Amavi’nin lezzetli menüsüne can veren Can Aras’ın birlikte hazırladığı “Fishermen’s Diary” menüsü sadece bir gün için Amavi misafirlerine sunuluyor.

Yerel malzemelerin önemine dikkat çeken şefler Mustafa Otar ve Can Aras’ın bu geceye özel oluşturduğu menüde Amavi’de dikkatleri çeken ürünlerin yanı sıra “Fishermen’s Diary” için hazırlanan reçeteler bulunuyor. Chilai biberi ve kişnişle servis edilen Ceviche ve Oriental Soslu, Sarımsak Cipsi ve Memecik Yağı ile Çig Akya ve Amavi executive şefi Can Aras’ın imza tabaklarından Patates Camı, Aioli, Borazan Mantarı Tozu ile İsli Midye başlangıç tabakları arasında yer alıyor. Ev yapımı Yeşil Curry ve Mavi Kuyruk, yine Amavi’nin en sevilenlerinden Istakoz Pişi ve Barbunya Pilaki ve Sucuk ile servis edilen Ahtapot Izgara ise ara sıcak seçeneklerinden. Pil-Pil, Kıl Biber, Taze Patates ile Lagos Fileto ise Fishermen’s Diary menüsünün ana yemeği olarak iki şefin ellerinden masalara uzanıyor. Gecenin finalinde servis edilecek olan Yanık Keçi Sütlü Karadut ise menüyü taçlandırıyor.

Alaçatı’nın yerel üreticilerinden ve mevsimin en taze ürünleriyle hazırlanacak menü, Amavi’nin büyülü ve doğal atmosferi eşliğinde, misafirlerine lezzet dolu bir deneyim sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın