18 Yaşında Bir Meksikalı, Ranchero

Dilimizde “Meksika yerlisi” anlamına gelen Ranchero, Tanyeri González ailesi tarafından 2005 yılında Suadiye’de açıldı ve çok kısa zamanda müdavimlerin vazgeçemediği buluşma noktası haline geldi. Meksika’dan Türkiye’ye uzanan tutkulu bir aşk hikayesinden doğan mekân, kökleri Aztek ve Mayalara uzanan binlerce yıllık Meksika mutfağının orijinal lezzetlerini İstanbullularla tanıştırdı. Ranchero işletmecileri Tanyeri & Gonzales ailesi ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kuruluşunun 5. yılında şehirdeki ikinci şubesini Nişantaşı’ndaki Reasürans Çarşısı’nda açtı. Ranchero, 2018’de Ataşehir Watergarden’da  3. restoranını hizmete soktuktan sonra gerçek Meksika lezzetlerini Başkent’e de taşıdı ve 2019 yılında Maidan Ankara’da misafirlerini ağırlamaya başladı. Aşktan doğup sevgiyle büyümesini sürdüren Ranchero, 2022 yılında Büyükyalı Fişekhane’nin ardından Ankara’da Atakule ve One Tower’da 2 tane franchise şube açtı. Mekân, şu sıralar Başkent’teki dördüncü şubesini Armada’da açmaya hazırlanıyor.

“Ranchero olarak mottomuz “Celebra La Tradición” yani Türkçe anlamı ile “gelenekleri kutla” anlamına gelmektedir.  Okyanus ötesinden gelen sıcak Latin ezgileri, egzotik içecekler ve eşsiz bir ambiyans eşliğinde Meksika mutfağının orijinal tatlarını denemeye gelenler, mekanlarımızı her ziyaret ettiklerinde bu kadim kültürü tekrar yaşarken, Ranchero’da yemek, adeta bir kutlama haline geliyor. Bu yüzden misafirlerimize “Celebra La Tradicion” diyoruz.” Ayrıca ekliyor “18.yaş kutlamamızı One Tower şubesinde yaptık ve çok beğenildi. İnsanlar çok eğlendi. Mariachi dans ekibi ile partimizi taçlandırdık. Bundan sonraki süreçte hem Ankara’da hem İstanbul’da bu tip kutlamalara daha çok yer vereceğiz. Ülkemizde uzun zamandan beri bir yemek kültürü oluştu. İnsanlar farklı tatlar, farklı lezzetler deneyimlerken, sadece damak tatlarına değil, iç tasarımıyla, dekorasyonuyla, çalınan müzikleriyle, ambiyansıyla tüm duyularına birden hitap eden mekanları tercih ediyor. Biz de Ranchero olarak, Meksika mutfağını ve kültürünü ülkemize taşıdık.”

Özel günler için oluşturulan konseptler ve yenilikler

“Önümüzde Armada açılış programımız var. Etkinlik olarak, hem Ankara’da hem İstanbul’da taco ve kokteyl atölyeleri yapmayı planlıyoruz. Bu atölyelere katılanlar Meksika mutfağının olmazsa olmazı tacolarla ve özel kokteyllerle ilgili lezzet sırlarını öğrenip, kendi tacolarını, kokteyllerini yapıp tadacaklar.” Bununla birlikte, “Menümüzde, sıcak yaz günlerinin ve gecelerinin vazgeçilmezi olacak türden pek çok yemek çeşidimiz var. Özellikle salatalarımız ve tacolarımız, yaz için mükemmel seçimler. Kokteyl olarak ise mevsim meyvelerinden yaptığımız alkollü veya alkolsüz seçenekleri bulunan frozen margaritalar, yazın insanları çok rahatlatıyor.”

Ranchero olarak, binlerce yıllık kadim bir kültürü temsil ediyorlar ve bunun sorumluluğu ile hareket ediyorlar.

“Dolayısıyla hem lezzetlerimizle, hem sunumumuzla, hem hizmet kalitemizle daima çıtamızı yüksek tutmak durumundayız. Menümüzde yeniliklerle inovasyon sürecimizi de hep taze tutuyoruz. Kalite devamlılığımız için değerlerimizin izinden gidiyoruz. Değerlerimiz demişken bunu açmak isteriz. Ranchero’nun “müşteri memnuniyeti, takım çalışması, saygı, güven, yenilikçilik, sürekli gelişim anlayışı ve iletişim” olmak üzere 7 adet değeri var ve kaliteyi yüksek tutmak için bu değerlerimizin eğitimlerini personelimize düzenli olarak veriyoruz.” Son olarak gelecek projeleri hakkında; “Ranchero olarak, geride bıraktığımız 18 yılın verdiği deneyim ve birikimle geleceğimizi şekillendirmeye devam ediyoruz. Sahip olduğumuz “vizyon, misyon ve değerlerimiz doğrultusunda, lezzet ve hizmet kalitemizden ödün vermeden hem yurt içinde hem yurt dışında daha çok kişiyi Ranchero lezzetleriyle tanıştıracak adımlar atacağız. Bu adımlar arasında, farklı lokasyonlarda yeni şubeler açmak da var, atölye ve workshop etkinlikleri de var.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın