Zeytinyağı sektöründe yeni bir marka: Asiltane

Köklerinden gelen deneyim ve üretim gücüyle sektöre yeni bir soluk getiren Asiltane Zeytinyağları, lezzet tutkunlarını yepyeni bir deneyim ve keşfe davet ediyor. Ayvalık’ta yaptığı yatırımla 10 yıl önce sektöre giren Güven Asa Zeytinyağları, yeni markası Asiltane’yi tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Türkiye’nin ilk ve tek A+ üretim tesisi ile sofralara keyifli bir lezzet sunan Asiltane, sağlıklı ürünleri ile gelecek nesillere de fayda sağlamayı hedefliyor.

“Köklerde Başlayıp, Dallarda Yeşeren Dostluk” mottosuyla üretime geçen Asiltane, bugüne kadar kökleri sayesinde sektöre sağladığı katma değer ve tüketiciye sunduğu lezzet farkı ile öne çıkıyor. Zeytine ve zeytin ağacına olan tutkusuyla, Türkiye’de sektöre yapılan en büyük yatırımla üretim tesisini Ayvalık’ta hayata geçiren Güven Asa Zeytinyağları’nın yeni markası Asiltane, en uygun koşullarda üretilmiş ve ulaşılabilir fiyat seçenekleri ile zeytinyağının en natürel halini tüketicisine sunmayı vaat ediyor. Markanın dört farklı kategoride sunulan ürünleri; her çeşit sıcak yemek, soğuk meze ve hatta hamur işlerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Nesillerden nesillere dostluk ve sevgi aşılayan Asiltane…

Barışın simgesi zeytin dalını,sevgi, tutku ve dostlukla yoğrulmuş köklü geçmişi ile birleştiren Asiltane, lezzeti sevgiyle harmanlayarak tüketicisiyle buluşuyor. Güven Asa Zeytinyağları’ndan gelen üretim gücü ile yola çıkan marka, bu toprakların insanına en leziz sevgiyi tattırmak için standartların ötesinde bir kaliteyle üretim yapıyor.Geçmişi yıllara dayanan zeytinyağı üretimine sahip Asiltane ailesi, zeytinyağının faydalarının yanı sıra, en önemlisi bu mucizevi mirasın kuşaktan kuşağa dostluk ve sevgi aşıladığını da vurguluyor.

“Türkiye’nin ilk ve tek A+ üretim tesisine sahip olma gücümüzle fark yaratıyoruz”…

Edindiği donanım ile Gömeç’te hijyen ve teknolojinin tüm imkânlarıyla donatılan ve bugüne kadar Türkiye’de sektöre yapılan en büyük yatırım ile üretim tesisini 2014’te hayata geçirdiklerini belirten Asiltane Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan istikbal sözlerine şöyle devam etti; “Sahip olduğumuz sağlık, lezzet ve doğallık gustomuz ile zeytinyağı tutkunlarının gerçek zeytinyağını tadımlamasına öncülük ediyoruz. Asiltane olarak aynı zamanda, hammaddeden son ürüne kadar üretimin her aşamasında sahip olduğumuz kalite ve gıda güvenilirliği politikasına uygun bir üretim ilkesiyle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yanı sıra, üretim tesisimizin faaliyete geçtiği yıldan günümüze kadar yetkilendirilmiş uluslararası sertifikasyon kuruluşlarının denetimleri sonucunda da 8 ayrı uluslararası kalite belgesine sahip olmamız bizi ayrıca gururlandırıyor”.

İstikbal ekledi; “11 bin metrekaresi kapalı, toplam 23 bin metrekarelik bir alanda günlük 600 ton sıkım ve 3 bin ton depolama kapasitemizle Türkiye’nin ilk ve tek A+ zeytinyağı üretim tesisi olma özelliğini taşıyoruz. Uygun koşullarda, kendi zeytin bahçelerimizden toplanarak delikli kasalarda üretim tesisimize getirilen zeytinlerin, Osmos Arıtma Sistemi ile iki defa yıkanmasının ardından sıkım işlemine geçilmesi ise insan sağlığına verdiğimiz değerin en somut kanıtı niteliğinde”.

Sağlıklı bir yaşam için gelecek nesillere fayda sağlamak amacıyla, kaliteli üretimi maksimum seviyede tutarak güvenilirliği sürdürülebilir kılmak ise Asiltane’nin en büyük hedefleri arasında yer alıyor. Tüketicilerin beklentilerini doğru ve yerinde analiz ederek kaliteli ve ihtiyaca yönelik ürettiği saf zeytinyağları ile Asiltane, sofralara neşe, hayata keyif katıyor.

Dört farklı ürün gamı ile sofralara farklı lezzetleriyle geliyor

Asiltane Zeytinyağları; “Limited” Özel Hasat Soğuk Sıkım Natürel Sızma, Erken Hasat Soğuk Sıkım Natürel Sızma, Soğuk Sıkım Natürel Sızma ve Natürel Sızma Zeytinyağları olmak üzere dört ayrı ürün kategorisi ile sofralarda yerini alıyor.

Kendi bahçelerinden zeytinlerin toplanmasıyla başlayan ve üretimin hemen ardından şişelenmesi ile tam 2 saat 47 dakikada tamamlanan bir serüveninin eseri olan Asiltane “Limited” Özel Hasat Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı sınırlı sayıda üretildi. Ürün, Asiltane’nin sürdürülebilirlik ilkesi kapsamında, her sene daha iyisini hedefledikleri bir AR-GE çalışması özelliği taşıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın