Yumuşacık görüntüsüyle en keyifli şekerleme: Marshmallow

Soğuk kış günlerinde sıcak çikolatanın üstüne eklenebilen veya çikolata ile fırınlayarak harika bir atıştırmalığa dönüşen marshmallow’ların pek çok çeşidini görmek mümkün. Adeta bulut gibi görünen yumuşacık marshmallow’ları artık her renk, her şekil ve her aroma da tadabiliriz. Gittikçe popüler olan bu lezzeti; viski aromalı, gökkuşağı şekilli, kurabiye arasında veya filmlerdeki gibi bir sopanın ucunda görebiliriz. Neredeyse her form ve aromada karşımıza çıkan bu yumuşacık marshmallow’ları Gürcistan’dan Amerika’ya keşfe çıktık.

XO Marshmallow

ABD, Şikago’da dünyanın ilk marshmallow dükkanı olan XO Marshmallow, Kat ve Lindzi’nin iş birliği ile açıldı. Pespembe dükkanın içinde her çeşit ve aromada marshmallow üretip satan ikili, marshmallow süsleme dersleri de veriyor. XO Marshmallow’a gelenler; parti kitlerinden kıyafetlere, organizasyona özel tasarlanmış marshmallow’lardan el yapımı kurabiyelere kadar marshmallow’a özel eğlenceli bir dünyaya adım atıyor.

Squish Marshmallow

New York’ta yer alan dükkanında marshmallow’lu donut’lardan, brownie’lere kadar adeta bir marshmallow cenneti yaratan Katherine Sprung, bu hizmeti teslimat yoluyla New York ve kargo ile ABD’nin hemen hemen her köşesine gönderebiliyor. Her duruma uygun kitlerden lezzetli hediye kutularına kadar çeşitli sunumları ile Squish Marshmallow’un mutlaka denenmesi gerekiyor.

Malvi Mallow

Gürcistan’da Laura Curtis Retana ve eşi tarafından açılan Malvi Mallow, el yapımı marshmallow’ları sadece en iyi malzemelerden yaparak herhangi bir koruyucu kullanmıyor. Malvi Mallow, dükkanda sıcak çikolata veya kahve ile keyifli vakit geçirilecek bir alan yaratmışken uluslararası teslimatıyla el yapımı marshmallow’larını pek çok yere ulaştırabiliyor.

Hudson Valley Marshmallow Company

ABD, New York’ta yer alan restoranları şekerli bir mola için uğrak bir yer olan Hudson Valley Marshmallow Company, kargo hizmetiyle de ABD’nin pek çok köşesine ulaşabiliyor. Özel olarak mashmallow için ürettikleri kurabiyeler ve tabii ki el yapımı inanılmaz marshmallow’ları ile keyifli bir durak oluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın