Yılın ilk çeyreğinde Ülker’den büyük atak: Satışları yüzde 22,3 arttı

Ülker Bisküvi, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre büyüme kaydetti. Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri olan şirketin Türkiye operasyonları yüzde 22,7, ihracat ve yurt dışı operasyonları yüzde 21,8 arttı. Satışları da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 artışla 2,38 milyar TL’ye ulaştı.

Ülker Bisküvi, 2020 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamada; bu yılın ilk çeyreğinde satışlarını 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 22,3 artırarak 2,38 milyar TL’ye, FAVÖK’ünü (Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kâr) ise yüzde 25,7 artışla 415 milyon TL’ye ulaştığı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ülker CEO’su Mete Buyurgan, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada hassas bir dönemden geçildiğine, bu salgınla mücadelede toplumun her kesimine önemli sorumluluklar düştüğüne dikkat çekerek, “Biz de gıda üreticisi olarak bu mücadelede ön saflarda yerimizi aldık. Sağlık Bakanlığımızın 14 kuralı ve ilave önemleri tüm fabrikalarımızda ve ofislerimizde uygulamaya aldık. Bu dönemde de ülkemiz ve halkımız için aralıksız üretiyoruz” dedi.

Ülker Bisküvi’nin sağlam bilançosuyla, faaliyet gösterdiği pazarlardaki güçlü konumunu sürdürdüğünü dile getiren Buyurgan, hem yurt içinde hem de yurt dışında inovatif yeni ürünler ve etkin operasyon yönetimiyle, hacim ve operasyonel karlılık artışı yakaladıklarını da sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın