Yıldız Şeflerden Jeremy Chan, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Jeremy Chan, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.


Kalbinin kültürlerin ve özellikle gastronomi dünyasının ilgi alanına ait olduğunu fark etti. René Redzepi ve Heston Blumenthal ile birkaç yıl çıraklık yaptıktan sonra, uzun zamandır okul arkadaşı Iré Hassan-Odukale ile birlikte, 2017’de Londra’nın kalbindeki »Ikoyi« restoranını açtı ve sadece bir yıl sonra Michelin yıldızı aldı. Batı Afrika mutfağından ilham alan Chan, sıra dışı tatlara sahip güzel yemekler yaratmak için Nijerya, İngiliz, Japon veya Fransız ürünlerini bir araya getiriyor. Creutz & Partners tarafından davet edilen konukların en iyi mutfakta deneyimleyebildiği hoş bir yenilik. 2018 senesindeki ilk Michelin yıldızının ardından 2022’de de 2. Michelin yıldızı almıştır.

Ikoyi, sürekli gelişen kozmopolit ve çağdaş bir restorandır ve kurucu ortaklar Şef Jeremy Chan ve Restoran Direktörü Iré Hassan-Odukale’nin eşsiz mutfağının evidir. En iyi, hiper-mevsimsel İngiliz ürünlerini kutlayan güçlü, cesur yemeklerin yanı sıra çok sayıda baharat ve fermantasyon kullanımı da dahil olmak üzere geniş bir küresel malzeme deposuyla birleşen menüler, zarafet ve dengenin bir zıtlığıdır, tat ve lezzetin korkusuz keyfi ile birleşir. mevsimin lezzetleri. Ikoyi, St James’in kalbinde yer almaktadır. Ikoyi, 2021’de Anvers’te Dünyanın En İyi 50 Restoranında American Express One To Watch Ödülü’nü kazandığında küresel gastronomi sahnesine çıktı. Londra’nın iyi topuklu St James mahallesinin gizli bir köşesinde faaliyet gösteren restoran, sürekli olarak gelişiyor ve gelişiyor.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın