Yerli üreticiye destek: Aylık 10 bin tona yakın yaş sebze-meyve alıyor

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, sürdürülebilir tarıma destek oluyor. Türkiye’nin birçok bölgesinden yaklaşık 8 çiftçi ile çalışan CarrefourSA, aylık ortalama 10 bin tona yakın yaş sebze- meyve alımı yaptıklarını duyurdu.

CarrefourSA, yerli üreticiyi desteklemeye devam ediyor. Türkiye topraklarında yetişen ürünlerin ülke ekonomisine katkı sağladığı bilinciyle hareket ederek, yerel tohum kullanımının da yaygınlaşmasını sağlamaya devam ediyor.

DHA’da yer alan habere göre; her yıl 14 Mayıs’ta kutlanan Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla market zincirlerinin sürdürülebilir tarıma verdiği desteği değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıllarda ‘Yerli Tohum-Taze Mahsul’ projesi ile kooperatiflerin çatısı altındaki çiftçilere sözleşmeli çalışma modeli ile verdiğimiz desteği, bu yıl Tarım ve Orman Bakanlığı, TİGEM ve TAGEM ile iş birliği gerçekleştirerek artırdık. Alım garantisi ile çalıştığımız sözleşmeli çiftçilere tohumdan ekime, hasattan ürünlerin reyona geliş aşamasına kadar her konuda eğitim desteği vererek ürünlerde verim kaybının da önüne geçiyoruz. Verimliliği, TİGEM ve TAGEM’le birlikte çalışarak tohumdan filizlenmeye, ilk ekimden hasada ve sonrasında da depolarımızda devam eden sıkı denetimlerle sağlıyoruz. CarrefourSA olarak Türkiye’nin birçok bölgesinden 8 bine yakın çiftçi ile çalışarak aylık ortalama 10 bin tona yakın yaş sebze – meyve alımı gerçekleştiriyoruz. Başta çiftçiler olmak üzere iş birliğimizde emeği geçen herkesin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.”

“Tarıma Destek Lazımsa CarrefourSA” teması ile Anadolu’nun mirasını canlandırmak ve gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla yerli üretime verdiği desteği artırdığına dikkat çeken CarrefourSA, bu kapsamda ‘Özçelik-Domates, İpekçe-Kokteyl Domates, Hızır-Salatalık, Özge-Sivri Biber ve Ünlü-Kavun’ ürünlerini paketli şekilde müşterilerin beğenisine sunduğunu, Tarım ve Orman Bakanlığı, TİGEM ve TAGEM ile olan iş birliğini yazlık ve kışlık ürünler bazında da büyüterek devam ettireceğini duyurdu.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın