Sezonda en çok tercih edilen o bölgede sadece 4 otel kapılarını açtı!

Tüm dünyada olduğu gibi KKTC’de koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 15 Mart tarihinde kapatılan oteller, 1 Haziran’da açılacağı duyurulmasına rağmen, henüz açılamadı.

KKTC’de, bulunan 111 otelden yalnızca 4’ü 1 Haziran’da kapılarını açtı. Otellerin açılmamasının en büyük etkeninin ise hükümetin adaya uçuşların 1 Temmuz’da başlayacağını açıklaması oldu.

“Birçok otelimiz hazırlıklarını tamamlamış olmasına rağmen açılmadı”

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, otellerin Covid-19 ile mücadele için yatırımlar yaptığını, eğitimlerin yapıldığını ve bazı otellerin sertifikasyonları alarak hazır hale geldiğini söyledi. Çağıner, “Diğer otellerimiz eğitimini tamamlayıp sertifikalarını alacaklar. Ama 1 Haziran’da açılmamızdaki en büyük gayemiz 15 Haziran gibi uçak seferlerinin başlayacağını, dünyadan ve Türkiye’den misafir kabul edebilecek noktada olduğumuzu düşündüğümüz içindir. Sonrasında açıklanan Bakanlar Kurulu kararıyla 1 Temmuz itibariyle adaya turist kabul edebileceği açıklandı. 1 Temmuz ve 1 Haziran arasında sadece otellerimiz iç turizmde ayakta tutmamız mümkün olmayacağı için birçok otelimiz hazırlıklarını tamamlamış olmasına rağmen 1 Haziran’da otelleri açmamışlar ve bugün 111 otelimizin sadece 4 tanesi açık bir şekilde faaliyet devam etmektedir. Geri kalan tüm otellerimiz kapalı. Önümüzdeki günlerde açılacak olan otel sayıları artacaktır. Ama bizim arzumuz en kısa zamanda ulaşımın hangi şartlarda olacaksa olsun 15 Haziran gibi uçak seferlerinin başlaması noktasındadır” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın