Vazgeçemediğimiz Geleneksel Tatlar, Bu Yaz Zaxi Menüsünde!

Adana kebap, soğanlı kuzu şaşlık, peynirli satır köfte, Fas kefta kebap… Vazgeçemediğimiz geleneksel lezzetler, Executive Chef Ceyhan Aşcıoğlu dokunuşuyla bu yaz Zaxi menüsünde!

Şehir otelciliğine farklı bir soluk getiren Hilton Istanbul Maslak, misafirperverliği kadar enfes lezzetleri ile de öne çıkıyor. Bünyesinde yer alan ve ‘Şehrin En İyi Otel Restoranı’ ödülüne sahip Zaxi Restoran’da, Executive Chef Ceyhan Aşcıoğlu liderliğinde birbirinden özel lezzetlere imza atan otel, farklı menülerle misafirlerini şaşırtmaya devam ediyor.

Geleneksel lezzetlere farklı bir dokunuş

Dünya mutfağından seçkin tatlar içeren Zaxi menüsüne, geleneksel tatlardan vazgeçmeyenleri mutlu edecek lezzetler eklendi. Şef Ceyhan Aşcıoğlu ve ekibinin dokunuşuyla bambaşka bir lezzete bürünen “Zaxi Kebap Menüsü”, Adana kebaptan Fas Kefta kebaba, soğanlı kuzu saşlıktan peynirli satır köfteye iştah kabartan tatlarla dopdolu…

Geleneksel lezzetlerin ustalıkla yorumlandığı menüde, körili bulgur pilavı, soğan salatası ve yoğurt ile servis edilen Fas Kefta kebap, firik pilavı ve patlıcan püresiyle sunulan Adana kebap, çıtır patates, cevizli acı sos ve ızgara sebzelerle soğanlı kuzu şaşlık, pide, domates sos, ızgara mantar ve çıtır soğan ile beraber peynirli satır köfte yer alırken, tatlı severler de unutulmamış. Antep Fıstıklı dondurma ile birlikte katmer tatlısı ve Türk tatlı tabağı mutlaka denenmesi gerekenlerden.

Tadıyla olduğu kadar sunumuyla da göz dolduran Zaxi menüsünde, sadece temmuz ve ağustos ayında deneyimleyebileceğiniz bu lezzetleri kaçırmayın!

 

Sosyal Medya'da Paylaşın