Üreticiler “Tarım Orman Akademi” ile aradıkları bilgiye kolayca ulaşabilecek

Yeni tip koronavirüs kapsamında çiftçi, üretici ve orman köylüsünü bilgilendirmek amaçlı yapılan eğitim ve yayın çalışmalarına yeni bir format eklendi. Samsun Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam’ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, online eğitim sistemi “Tarım Orman Akademi” ile çiftçi ve üretici bilgilendirici derslere rahatça ulaşabilecek.

Yazılı açıklamaya göre, online eğitim sistemiyle kurulan “Tarım Orman Akademi” ile birlikte çiftçiler ve üreticiler ihtiyaç duydukları bilgiye sistem üzerinden yayınlanan ders ve eğitim videolarından ulaşabilecek. Samsun Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, açıklamasında üreticinin ve çiftçinin ihtiyaç duyduğu bilgiye hızlı bir şekilde ulaşacağını belirterek, “Portal, ‘akademi.tarimorman.gov.tr’ ve ‘www.tarimtv.gov.tr’ adreslerinden hizmet vermeye başladı. Bütün dünyanın mücadele ettiği salgının gelecekte de olabilme ihtimali, uzaktan eğitimin bir lüks değil mecburiyet haline geldiğini gösteriyor. Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca geliştirilerek hizmete sunulan uzaktan eğitim modeliyle bilgiye zamandan ve mekândan bağımsız ulaşımın önü açıldı” dedi.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Sağlam, bu uygulamanın üretici ve çiftçiye büyük destek sağlayacağını vurgulayarak, “Uzaktan eğitim sistemi, değerli çiftçilerimize, üreticilerimize, tarımsal üretimin her alanına ilişkin eğitim vermek ve bilgilendirme yapmak amacıyla faaliyete alındı. Çiftçilerimiz, uzaktan eğitim sistemi ile bakanlığımızın internetten yayın yapan televizyonu Tarım TV (www.tarimtv.gov.tr) üzerinden uygun saatler dikkate alınarak programlanan canlı yayın derslerini izleyebilecek. İhtiyaç duymaları halinde de canlı yayın derslerine katılabilecekler. Bakanlığımızın uzman eğitici personeli ve üniversite hocalarımızın verdiği bu derslerin gün içinde de TV’mizde tekrarı olacak” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın