UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilen Gaziantep, ‘sağlıklı lezzetin başkenti’ olmaya hazırlanıyor!

UNESCO tarafından gastronomi dalında “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilen Gaziantep, adını bir kez daha dünyaya duyurmaya hazırlanıyor. Dünyaca ünlü mutfağa sahip olan şehirde, yeni tip koronavirüs (Covıd19) salgınına karşı ‘sağlıklı lezzetin başkenti’ olmak için harekete geçildi.

Gaziantep, adını bir kez daha dünyaya duyurmak için yeni tip koronavirüs (Covıd19) salgınına karşı ‘sağlıklı lezzetin başkenti’ olmak için çalışmalara başladı.

Şehirde yeni tip koronavirüs tedbirler normalleşme sürecinde de sürdürülürken Büyükşehir Belediyesi, gastronomi kenti Gaziantep imajını korumak amacıyla bir dizi çalışmalar başlattı. Şehirde yiyecek ve içecek hizmeti veren işletmelere salgın kapsamında deneyim kazandırmak adına sahada çalışmak üzere ekipler görevlendiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hazırladığı eğitim programı ‘Hijyen Eğitici Eğitimi’yle çalışmalara başladı.

İHA’da yer alan habere göre; Onat Kutlar Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerin ilk haftasında Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı GASMEK bünyesinde görevli Abdullah Çevik tarafından katılımcılara, Covid19 genel bilgilendirme, mutfak çalışanlarının uyması gereken kurallar ve alınması gereken önlemler, servis çalışanlarının uyması gereken kurallar, sunum hizmetlerinde uygulanacak genel kurallar, vale hizmetiyle ilgili genel kurallar, resepsiyon karşılama ile ilgili genel kurallar, mescit kullanımı ile ilgili uygulamalar, restoranlarda ve cafe’lerde misafir kabulü, oturma düzeni ve sosyal mesafe kurallarının uygulanması konuları hakkında bilgi verildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın