TÜRSAB Gastronomi Treni Projesi’ni yeniden hayata geçiriyor!

Türkiye’de gastronomi turizminin canlanması ve yerel ürünlerin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla ilk kez 2019 yılında TÜRSAB önderliğinde başlatılan Gastronomi Treni Projesi yeniden başlıyor. İlk olarak Adana, Zonguldak ve Kars ile yolculuklarına başlayacak olan gastronomi treni, ülkenin dört bir yanını dolaşarak yolcularını lezzet dolu bir yolculuğa çıkaracak. 

TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Komitesi Başkan Yardımcısı Diğdem Kaçmaz, 2019 yılında hayata geçirilen projenin koronavirüs tedbirleri nedeniyle geçici bir süreliğine durdurulduğunu belirterek yeniden başlattıkları bu projeyi gelecekte bir charter haline dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Gastronomi Treni Projesi ile Türkiye’de gastronomi turizminin yaygınlaştırılması ve yerel ürünlerin tanıtımı amaçlanıyor. Gastronomi turlarının bölgeye daha fazla gelir getirmesi ve konaklama günlerinin artırılması da bu projenin bir parçası olarak dikkat çekiyor. İlk olarak Adana, Zonguldak ve Kars güzergahında seferlerine başlayacak olan gastronomi treni, ilerleyen dönemde demiryolunun geçtiği tüm rotalarda turlar yapacak.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın