TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: “Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor”

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, “Gerek iç pazardan gerekse Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarlarından kış turizmi merkezlerimize ilgi mevcuttur. Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor” dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, gerek iç pazardan gerekse Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarlarından kış turizmi merkezlerine ilginin mevcut olduğunu belirterek, “Özellikle Erciyes ve Palandöken için bu 3 ülkeden charter uçuş planlaması yapan tur operatörlerimiz bulunuyor. Uludağ, Kartepe ve Kartalkaya’ya yönelik de yurt dışından talep bulunuyor. Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor” dedi.

Bağlıkaya, turizm sektörüne ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgınla birlikte uluslararası seyahatlerin askıya alınması ve birçok ülkenin sınırlarını kapatması neticesinde 2020 yılında uluslararası seyahat sayısının ocak-ağustos döneminde yüzde 70 oranında gerilediğini, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü verilerine göre, sekiz aylık dönemde uluslararası seyahat sayısının 700 milyon azalırken, uluslararası turizm gelirinde yaşanan kaybın 730 milyar dolar olduğunu söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın