Türkiye’nin turizm potansiyeline duyulan güven arttı: Alman turizm şirketi o markaya ortak oldu!

Alman turizm şirketi Aerticket, Türk uçak bileti satış şirketi BiletBank’a ortak oldu. Ortaklığın, tüm dünyada turizm faaliyetlerinin kısıtlandığı olağanüstü pandemi koşullarına rağmen Türkiye’nin potansiyeline duyulan güveni gösterdiği belirtildi.

Biletbank’ın, yaklaşık 1 milyar TL ciroya sahip olduğu ve yılda ortalama 2.5 milyon adet bilet satışı gerçekleştirdiği bildirildi. Yönetimini BiletBank kurucu ortaklarının üstleneceği yeni yapılanmanın öncelikli hedefinin ise bilet satışında dünya lideri olmanı olduğu bilgisi verildi.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre; BiletBank kurucusu ve CEO’su Mustafa Oğuz Akdeniz ortaklıkla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Gerçekleştirdiğimiz bu ortaklığın şirketimize olduğu gibi Türk turizmine de büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Başta global bir marka haline gelmiş bulunan THY ve İstanbul Havalimanı olmak üzere son yıllarda çok büyük bir atılım içinde olan ülkemiz hava yolu sektörü tüm dünyada dikkatle izlenmektedir. Bu yeni ortaklığın sağladığı güç ve sinerjiyle küresel bir marka olma yolunda ilerleyişimiz devam edecek.”

Sosyal Medya'da Paylaşın