Türkiye’den Meksika’ya uzanan yolculuk: Ranchero

“Meksika Yerlisi” Ranchero,  sunduğu yüzde 100 orijinal Meksika lezzetleriyle meydan okuyor. Suadiye, Ataşehir Watergarden AVM ve Nişantaşı Reasürans Çarşısı’nda olmak üzere İstanbul’da 3 şubesi bulunan ve yakında Ankara’da hizmete girecek olan Maidan AVM şubesiyle, Ankaralıları Türkiye’den Meksika’ya uzanan, gerçek bir Meksika yolculuğuna çıkaracak.

Meksikalı Türk bir aile tarafından işletilen, Türkiye’nin tek orijinal Meksika restoranı unvanına sahip Ranchero, sahip olduğu atmosferi, orjinal yemekleri ve bu lezzetlere eşlik eden Latin müzikleriyle adeta Meksika’yı İstanbul’a taşıdı. Kısa sürede müdavimleri çığ gibi büyüyen Ranchero’yu bilinen diğer Meksika restoranlarından ayıran en önemli özellik, menüsünde yer alan lezzetlerde orijinal Meksika ürünlerini kullanması. Şubelerinde kullandığı tüm sosları kendisi üreten Ranchero, Meksika mutfağının değişmezi un ve mısır tortillasını Meksika usulü olarak misafirleriyle buluşturabilmek için de kendi tesisini kurdu. Şubelerinde sunduğu tüm ekmek çeşitlerini kendi tesisinde günlük ve taze üretip, servis ediyor. Orijinal Meksika reçetesine sadık kalarak ürettiği soslarda yine tamamen kendi karışımlarından baharatlar kullanılıyor. Birbirinden farklı ve geniş seçenekleriyle tadanların gözdesi haline gelen Ranchero, margaritalarını Pazartesi ve Salı günleri %15 indirimle misafirlerine sunuyor.

Meksika kültürünü yaşatıyor

Orijinal Meksika lezzetlerini Türkiye’ye getirmekle kalmayan Ranchero, dönemsel olarak düzenlediği “Mariachi Geceleri” ile  Meksika kültürünü de yaşatıyor. Canlı müzik eşliğinde 3 saat süren etkinlik boyunca, Meksika’nın acı lezzetleri ile renkli eğlence anlayışını aynı anda sunarak Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın