Turizmin kalesi Antalya’nın o bölgesinde 534 tesisten sadece 4’ü kapılarını açtı!

Koronavirüs salgını turizm sektörünü etkilemeye devam ediyor. Yaz sezonunda turizm bölgelerinde birçok otelin kapılarını açmayacağı gündemde yerini alıyor. Bu bölgelerden biri de Alanya. Alanya’da 534 tesisten sadece 4’ü hizmet veriyor.

Alanya’nın tarihinde bu kadar sıkıntı yaşamadığı söylenirken, esnafın bunalımda olduğu ve daha büyük sıkıntı yaşanmasından endişe ediliyor. Alanyalı turizmcinin önünü göremediğini ve otellerini açma konusunda kararsız olduğunu kaydeden ALTİD Yönetim Kurulu üyesi Ali Kaptan, Alanya’da 534 tesisten sadece 4’ünün hizmet verdiğini belirtti.

Yeni Alanya’da yer alan habere göre; Alanya’da turizm çalışanlarının yaşadığı işsizlik oranına değinen ALTSO Yönetim Kurlu Üyesi Raşit Sadullahoğlu ise; ilçede geçtiğimiz yılın aynı dönemde 160 bin olan SGK’lı sayısının 60 bin civarında olduğunu ifade etti.

Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında esnaflara sağlanan 6 ay ertelemeli kredilerin önümüzdeki aylarda daha büyük sıkıntıya sebep olacağını kaydeden ALSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Köse de, eylül ayında başlayacak ödenmelerin ekonomik sıkıntıları daha da içinden çıkılmaz hale getireceğini belirtti.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın