Turizmde Türkiye’yi işaret etti: “Salgına karşı güvenli bir ülke”

Koronavirüs salgınıyla beraber büyük kayıp yaşayan dünya turizmi, ülkelerde alınan yeni karar ve tedbirlerle normalleşme sürecinde yavaş yavaş hareketlilik yaşamaya başladı. Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Müdürü Volodimir Tsaryuk, yaz sezonuyla ilgili açıklamalarda bulunarak Türkiye için “güvenli bir ülke” ifadesini kullandı.

Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Müdürü Volodimir Tsaryuk, Ukrayna’da vatandaşlarına yaptığı açıklamada, “Türkiye salgına karşı güvenli bir ülke. Tatil için en iyi seçenek” dedi.

Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Müdürü Volodimir Tsaryuk, Ukrayna’da medyasına verdiği demeçte, Türkiye’yle Ukrayna arasında hava sahasının yeniden açılması konusunda müzakerelerin sürdüğüne değinerek, acentaların henüz kesin tarihli tur satışı yapmadıklarını bu nedenle charter uçuşların zamanının belli olmadığını söyledi. Charter uçuşlarının hava sahasının açıldığı tarihten iki veya üç hafta sonra başlayabileceğini söyleyen Tsaryuk, mevcut şartlar altında en yüksek ihtimalle charter seferlere Temmuz ayı ortasında başlanılabileceğini dile getirdi.

Türkiye’ye seyahat eden Ukraynalı turistlerin yüzde 75’inin tatillerini Antalya, Alanya, Kemer ve Dalaman’da yaptıklarına değinen Tsaryuk, bu bölgelerde koronavirüs konusunda her şeyin kontrol altında olduğunu bu nedenle bu bölgelere seyahat edecek Ukraynalı turistler açısından kaygı verici bir durumun olmadığını belirtti. Türkiye’nin otellerin yeniden açılması konusundaki standartlar üzerinde ilk çalışan ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Volodimir Tsaryuk, oteller konusunda yirmiden fazla kriterin olduğunu ve herhangi bir otelin bu hijyen standartlarından birini ihlal etmesi halinde, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın o otelin ruhsatını iptal edebileceğini kaydetti.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın