TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl: “Yeme içme sektörü artık faaliyetlerine başlamalı”

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, AVM ve cadde mağazalarının kiralarına yönelik mücbir sebep hatırlatmasında bulunarak, “’AVM ve cadde dükkânlarının sahipleri eğer mücbir sebep unsurunu dikkate almayıp kira talebinde bulunursa hukuki yollara başvuracağız” dedi.

Ramazan Bingöl, ”Bilim Kurulu tarafından standartların belirlenmesi ve restoran ve cafeler de artık açılması gerektiğinin altını çizdi.

Sabah’ta yer alan habere göre; işte TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl’ün açıklamaları:

“Mücbir sebeple kapalı durumda bulunan işletmelerimiz için kapalı bulundukları süre içerisinde kiraların talep edilmemesi gerekir. Bu konunun takipçisiyiz ve eğer kira talebinde bulunulursa hukuki yollara başvuracağız. Sonrasında da yeni süreçte virüsün oluşturduğu psikoloji ile bir süre maalesef işlerimiz eskisi gibi olamayacaktır. Bundan dolayı ilk 3 ay kira alınmaması ve sonrasında da makul bir bedelle ciro üzerinden kira alınması sistemine geçilmesi zaruri bir nitelik kazanmıştır. Bu doğrultuda AVM ve cadde dükkânlarının sahiplerinden anlayış ve destek bekliyoruz. Ayrıca yeme içme sektörü de artık faaliyetlerine başlamalı ve restoranlarla cafeler Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve ilgili Bakanlıklarca belirlenecek standartlara uygun bir şekilde kapılarını açmalı. Bu konuda TÜRES üyeleri olarak da hazırlığımız bulunmaktadır. Milyonlarca kişi bu sektörden ekmek yiyor ve sektör batma noktasında. Bu sebeple hazır AVM’ler de açılmışken yeme içme sektörüne dair masa aralıkları, tek kullanımlık ürünler gibi standartlar yetkili kurumlarca belirlensin ve biz de artık müşteriye insan sağlığını ön planda tutarak hizmet verelim. Standartların belirlenmesi noktasında da talep gelmesi halinde ilgili kurumlarla çalışmalar yürütebiliriz.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın