THY, sınırlamaların ardından uçuş planını açıkladı

Ulusal ve uluslararası pek çok sınırlandırmanın ardından Türk Hava Yolları, Haziran ayından itibaren Türkiye içinde bütün noktalara ve yurt dışında 23 noktaya uçmayı planlıyor.

Uçuşlara başlama tarihini 28 Mayıs tarihine kadar erteleyen Türk Hava Yolları, sınırlamaların kaldırılmasıyla birlikte yurt içi ve yurt dışı uçuş planlamasını hazırladı. Hazırlanan uçuş haritasında Türkiye içinde tüm noktalara uçmayı planlayan THY’nin yurt dışında ilk aşamada 23 noktaya uçması planlanıyor ve haftalık yurt dışı uçuşunun frekansı 75 olarak öngörülüyor. Yasakların kalkmasının ardından aşamalı bir şekilde uçuşların artırılması stratejisiyle birlikte ilk aşamada uçuşların %60’ının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Kademeli olarak artacak planda Haziran ayında 23, Temmuz ayında 103 ve Ağustos ayında 160 noktaya uçulması hedefleniyor.

THY’nin yurt dışında uçuşlara başlatacağı ilk 23 nokta ise; Kanada-Toronto, Kazakistan-Almatı, Afganistan-Kabil, Japonya-Tokyo, Çin-Şanghay, Güney Kore-Seul, Singapur, Danimarka-Kopenhag, İsveç-Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya-Viyana, Hollanda-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Beyaz Rusya-Minsk, Gürcistan-Tiflis, Lübnan-Beyrut, Kuveyt ve İsrail-Tel Aviv olarak belirlendi. Temmuz ayına gelindiğinde ise THY, 74 ülkeye 103 noktaya 572 frekansla, ağustos ayında ise 98 ülkede 160 noktaya 937 frekansla uçmayı hedefliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın