THY, Rusya uçuşlarına başlıyor!

Türk Hava Yolları Rusya uçuşlarına başlamaya hazırlanıyor. THY, 20 Temmuz itibariyle Antalya ve İstanbul’dan Moskova’ya uçmaya başlıyor.

Koronavirüs nedeniyle yurt dışı seferlerini durduran ve 11 Haziran’dan itibaren uçuşlara yeniden başlayan Türk Hava Yolları’nın (THY) Ağustos ayı uçuş takvimi de belli oldu. THY, 1 Ağustos itibariyle Rusya, Irak, Suudi Arabistan, Hindistan, Güney Afrika ve Dubai’ye uçuşlara başlayacak. Ancak sektörden edindiğimiz bilgilere göre Rus otoriteleri ile Antalya-Moskova ve İstanbul-Moskova uçuşları için mutabakata varıldığı ve uçuşların 20 Temmuz’da başlayacağı açıklandı.

THY’nin Ağustos’un ayı takvimi

11 Haziran’da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY, 20 Temmuz’da başlayan uçuşların ardından 1 Ağustos itibariyle Rusya’da Moskova, Kazan, Soçi, Rostov, St. Petersburg , İran’da Şiraz, Tebriz, Irak’ta Bağdat, Erbil ve Süleymaniye, Kuveyt, Abu Dabi, Dubai, Suudi Arabistan’da Riyad, Damman ve Cidde, Hindistan’da Mumbai ve Delhi, Kırgızistan Bişkek, Özbekistan Taşkent, Cezayir’de Konstantin ve Vahran, Mısır’da İskenderiye, Hurgada ve Sarm-El-Seyh, Tunus, Kemarun’da Douala ve Yaounde, Kenya’da Nairobi, Gana’da Akra, Güney Afrika’da Cape Town ve Johannesburg, Tanzanya’da Darrüsselam ve Zanzibar’a uçuşların başlaması planlanıyor.

Rusya’da uçuş noktaları

THY web sitesinde, 20 Temmuz’a henüz vurgu yapmazken, Moskova’ya 1 Ağustos’tan itibaren haftada 14 uçuş, St. Petersburg’a 2 Ağustos’tan başlayarak haftada 5 uçuş, Kazan’a 3 Ağustos’tan itibaren haftada 3 uçuş, Rostov-na-Donu’ya 3 Ağustos’tan başlayarak 4 uçuş, Krasnodar ve Soçi’ye ise 5 Ağustos’tan itibaren 3 uçuş yapılacağı bildirildi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın