The Ritz-Carlton, Amelia Island Türk bir şefi mutfağa atadı: Okan Kızılbayır

The Ritz-Carlton, Amelia Island, Okan Kızılbayır’ın AAA Five-Diamond Salt Restaurant’ta Chef d ‘Cuisine olarak atandığını duyurdu. Bu yeni rolde Kızılbayır, restorandaki yemek ve misafir deneyimini dönüştürmeye devam etmeyi dört gözle beklediğini belirtti. Şef, yıl boyunca konuklar için menüleri ve yemekleri güncellemek için tesisin yetenekli Executive Chef Garrett Gooch ve Executive Pastry Chef’i Sheldon Millett ile ortak olacak.

Gooch, “Şef Okan’ın Eric Ripert ile uluslararası alanda sürekli olarak ilk 20’de yer alan bir restoranda çalışma deneyimi herkes için ilham kaynağı olacak. Ekibimize katılması, The Ritz-Carlton, Amelia Island’daki eşsiz, efsanevi mutfak deneyimlerine katkıda bulunacak.”

Kızılbayır, daha önce Manhattan’da Eric Ripert liderliğindeki 3 Michelin yıldızlı deniz ürünleri restoranı Le Bernardin’de Sous Chef olarak görev yapmıştı. Le Bernardin’den önce ise, Blue by Eric Ripert at The Ritz-Carlton, Grand Cayman’da Ripert’in Sous Chef’iydi ve burada restoranın meşhur balık merkezli menüsünün oluşturulmasında yer almıştı.

Sosyal Medya'da Paylaşın