Başarılı şef Uğur Alparslan California Cevizli lezzetleri sizler için hazırladı!

Besin değeri ve kalitesiyle yemeklerin ve tatlıların en vazgeçilmezlerinden olan California Cevizi, birçok farklı tarifle mutfakta pratiklik sağlıyor. Wyndham Grand Istanbul Kalamış Executive Chef’i Uğur Alparslan, “California Cevizli Baharatlı Süt Dana Kaburga”yı sizler için hazırladı.

California Cevizli Baharatlı Süt Dana Kaburga

Malzemeler 

150 gr California Cevizi

2 kg süt dana kaburga

4 baş sarımsak

25 gr biberiye

25 gr taze kekik

Tuz

Karabiber Tane

2 baş soğan

2 havuç

1 adet kereviz sapı

Boğazkere kırmızı üzüm şarabı

100 gr California Cevizi

Hazırlanışı

Süt dana kaburga 400 gr’lık her bir porsiyon için kızgın tavada mühürleme işlemi yapılır. Her tarafı mühürlenecek şekilde… Tüm kök sebzeler; soğan, havuç, kereviz sapı, sarımsak kızgın ızgara da mühürleyip gastronom küvete alınır. Mühürlenen kaburgalar kök sebzelerin üzerine yatırılır. Tuz, karabiber, kırmızı üzüm şarabı ilave edilir. Sebzeleri geçecek şekilde su ilave edilir. Üstü hava almayacak şekilde alümiyum folyo ile kapatılır. 140 derecede, 4 saat yavaş yavaş pişirilir.

Mantar Püresi Malzemeleri

Porcini mantarı

Kuzu göbeği mantarı

1 adet soğan

3 diş sarımsak

Krema

Mantar Emülsion Püresi Hazırlanışı

Soğan ortadan ikiye bölünüp jülyen doğranır. Mantarlar kavrulan soğanın içine ilave edilir, kavurmaya devam edilir. Kavrulan ürünlerin üstüne krema ilave edilip baharatlar atılır, bir tutam kaynadıktan sonra pürüzsüz olacak şekilde robottan geçirilir. Servis edilirken Kayseri yağlaması tortilla ekmeği kullanıyoruz.

Kayseri Yağlaması Tortilla Ekmeği Malzeme

250 gr un

50 gr süt

20 gr su

5 gr kuru maya

1 tutam tuz

1 tutam toz şeker

Sosyal Medya'da Paylaşın