Tasarımdan Lezzete İlgi Odağı Olacak İstanbul’un En Yeni Mekânları

İstanbul’un bu yaz ilgi odağı olacak, konuklarına zengin bir gastronomik deneyim yaşatan en yeni ve en merak edilen mekânlarını mercek altına aldık.

Olden 1545, Samatya

Mimar Sinan tarafından yapılan Samatya’daki ‘Kapıağası Yakup Ağa Hamamı’, tüm ihtişamı ve büyüsüyle artık ‘Olden 1545’ restoranı olarak konuklarını adeta zaman tüneline götürüyor. Taş duvarlar, tarihi mermerler, orijinal hamam öğeleriyle tarihi dokusunu koruyan mekân, farklı kültürlerden ilham alarak özenle hazırlanan menüsü ile geçmişin büyüsünü ve modern dünyanın dinamiklerini ustaca buluşturuyor. ‘Olden 1545’, Anadolu’nun köklü lezzetlerini ve Türk füzyon mutfağının en yenilikçi tatlarını keşfetmeye davet ediyor. Özgün tarifler ve yaratıcı sunumlarıyla da damak zevkinizi şımartacak bir deneyim vadediyor.

People, Nişantaşı

“Dünyayı iyiler kurtaracak” mottosuyla yolculuğuna başlayan People, bir yemeğin ancak özenle yapıldığında lezzetini bulacağına inanıyor. Geleneksel Türk mutfağını dünya mutfağı ile harmanlayarak, günümüz küresel toplumunun çeşitliliğini yansıtmayı hedefleyen mekân, Türk mutfağının lezzetlerini modern ve sıra dışı bir yaklaşımla sunuyor.

Şık ve ferah atmosferiyle günün her anında keyifli bir zaman geçirmenize olanak sağlayan, gastronominin gerçek özünü yeniden yakalamayı hedefleyen People’ın mutfağı şef Volkan Türe’ye emanet.

Zenkai Restaurant&Bar, Beykoz

Ajia Hotel’in içerisinde yer alan Zenkai Restaurant&Bar, Murat Bozok liderliğinde Asya ve Akdeniz mutfağının en özgün lezzetlerini sunuyor. Titizlikle seçilmiş malzemelerle ustalıkla hazırlanan tabaklar, estetik sunumlarıyla adeta bir lezzet şölenine dönüşüyor. Görkemli bar kısmı ve duvarlarında göze çarpan resimleriyle konuklarına şık bir ambiyans sunan mekân, kokteyl konusunda da oldukça iddialı. Zenkai, Boğaz manzarasının benzersiz güzelliği eşliğinde de unutulmaz bir gastronomik deneyim vadediyor.

Gou Society, Kadıköy

GOU Society, her damak zevkine hitap eden sofistike kokteylleri, yenilikçi ve sıcak atmosferiyle şehrin gastronomi sahnesine yeni bir soluk getiriyor. Menüsünde dünya mutfağından lezzetler ve geniş bir içecek seçkisi bulunan mekân, çoğunlukla paylaşıma uygun tabaklar sunuyor.

Napoli tarzı pizzettalar ve sushi çeşitlerinin yanı sıra, Beef Cheek ve Popcorn Karides gibi lezzetler gurmelerin gözdesi. Mekân, göz alıcı ve modern konseptiyle konuklarını ağırlarken, her detayın uyum içinde olduğu bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın