Tarık Ata Şimşek: “İyi malzeme ve ustalığın kesişim noktası bizim felsefemizin koordinatlarını veriyor”

Bodrum’da mis kokulu bir başlangıç yapan ve henüz hizmete yeni başlamasına rağmen adını duyuran Fırıncı Bodrum, ürün seçimi ve servis kalitesiyle beğeni topluyor. Rational fırını ile mutfakta harikalar yaratan Fırıncı Bodrum İşletme Sahibi Tarık Ata Şimşek, “Bu işin bir numaralı markasını öğrenmek için küçük bir araştırma yaptık ve kararımızı hemen verdik” diyor.

Konumu, dekorasyonu ve lezzetleriyle Fırıncı Bodrum, bölgenin ruhunu her köşesinde yansıtıyor. Misafirlerinden aldıkları olumlu dönüşlerin kendilerini motive ettiğini söyleyen Tarık Ata Şimşek, bu etkiyi daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Şimşek, “Altı ay gibi kısa sürede, gelen misafirlerimizin çoğunluğundan o kadar pozitif dönüşler aldık ki asıl bizi cesaretlendiren şey bu oldu” diyerek tek amaçlarının iyi malzeme, ustalık ve güler yüzlü servisle misafirlerini memnun etmek olduğuna dikkat çekiyor.

“Rational’in iCombi Pro fırınını kullanıyoruz”
Taptaze lezzetlerini Rational ile hazırlayan ve aldığı sonuçlardan son derece memnun olan Tarık Ata Şimşek, kuruluş aşamasında yaptıkları araştırmaların ardından Rational’i tercih ettiklerini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “İsmimiz ‘Fırıncı’ olduğu için fırın konusunda hiç polemiğe girmeden bu işin bir numaralı markasını öğrenmek için küçük bir araştırma yaptık ve kararımızı verdik.”

Mutfakta iCombi Pro kullandıklarını söyleyen Şimşek, fırının kapasitesi ve çıkan ürünün kalitesiyle beklentilerini karşıladığını belirtiyor. Sabah saatlerinde ev poğaçaları, gül böreği ve kruvasanların rağbet gördüğü Fırıncı Bodrum’un vitrininde profiterol, çilekli pasta, tart ve cheesecake gibi tatlı çeşitleri de yer alıyor. Özellikle meyveleri sabah erken saatlerde bizzat seçtiğini söyleyen Tarık Ata Şimşek, “Genel olarak tedarikçilerimiz ürünleri haftanın belirli günleri getiriyorlar. Bazı ürünlerde belirli markaları kullanmadan o tadı alamıyorsunuz. Maalesef o markalar da ithal ürünler olduğu için maliyet oldukça yüksek oluyor. Ürünlerimizde katkı maddesi kullanmadığımız için raf ömrü oldukça kısa. Bu nedenle günlük, taze üretim yapıyoruz” diyerek bu konunun vazgeçilmez bir kriter olduğunun altını çiziyor.

“Bodrum altyapısı ile birlikte büyümeli”
Son yıllarda Bodrum’un artan potansiyelini değerlendiren Fırıncı Bodrum İşletme Sahibi Tarık Ata Şimşek, bu ilerleyişin altyapı ile eş zamanlı olarak gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyor ve “Bodrum’un daha kontrollü ve altyapısı ile birlikte büyümesi, gelişmesi en büyük beklentimiz” diyor. Bölgede ambiyans, hizmet ve lezzet kombinasyonunda farklı bir yaklaşım tarzını yansıttıklarını söyleyen Şimşek, Rational teknolojisi ve günlük üretim felsefesiyle Fırıncı Bodrum’un ismini daha geniş kitlelere duyurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın