SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan: “13 noktaya daha uçacağız”

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, şirketin 2021 yılıyla ilgili hedeflerini anlattı.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ve SunExpress iş birliği ile Alman turizm profesyonellerine yönelik düzenlenen İzmir Kuşadası tanıtım gezisi kapsamında gazetecilere, 2020 ve 2021 hedeflerini anlattı.

SunExpress’in pandemi öncesi 2020 yılında 70’in üzerinde noktaya uçuşlarla başarılarını perçinlemeyi planladığını belirten Çalışkan, bu çerçevede 13 yeni destinasyon kararı aldıklarını aktardı.

Turizm Ajansı’nda yer alan habere göre, salgın nedeniyle havacılık sektöründeki hedeflerini revizyona tabi tuttuklarına işaret eden Çalışkan, şöyle konuştu:

“Türkiye’ye yönelik uçuş uyarıları konusunda Kültür ve Turizm ile Dışişleri bakanlıkları öncülüğünde Avrupa Birliği ile çok ciddi görüşmeler yapıldı. Uçuş uyarısının kalkması durumunda bu sezonun ikinci yarısında, yeniden 2019 rakamlarına dönmek istiyoruz. Stratejimiz Antalya ve İzmir’e sadece Avrupa’dan değil, Avrupa dışındaki pazarlardan da yolcu getirmeye dayanıyor. 2021 yılında Rusya, Ukrayna, Orta Doğu, Körfez ve Balkanlar’da 13 yeni destinasyona daha uçmayı hedefliyoruz.”

İlk etapta Kiev, St. Petersburg, Umman, Bahreyn gibi destinasyonları planladıklarını kaydeden Çalışkan, yeni uçuş noktalarının ilerleyen tarihlerde kesinleşeceğini vurguladı.

Ahmet Çalışkan, sadece yurt dışı uçuşlara değil, Anadolu’yu İzmir ve Antalya’ya bağlayan seferlere de büyük önem verdiklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın