Six Senses Kaplankaya, Bodrum’un yerel üreticilerini desteklediği “Slowfood and Chefs Farms” projesini hayata geçiriyor

Six Senses Kaplankaya, Eat with Six Senses felsefesi ışığında Bodrum’da yerel ve etik üretime destek veriyor. Bodrum Slow Food destekleriyle Lokal çiftlikler tarafından üretilen ürünlerin kullanıldığı özel bir menü yaratan Executive Chef John Bakker ve Head Chef Ahmet Özuçucu, Bodrum’lu üreticileri ve yerel lezzetleri uluslararası misafirlerle buluşturuyor.

Six Senses Kaplankaya, Eat with Six Senses ve sürdürülebilirilik felsefesi ışığında, Bodrum’lu yerel çiftliklerle işbirliklerini içeren “Slowfood and Chefs Farms” projesini hayata geçiriyor. Doğal ve sağlıklı beslenmeyi ön plana alan Eat With Six Senses anlayışı çerçevesinde Bodrum’lu yerel üreticilerle işbirliği yapılarak hazırlanan menü uluslararası misafirlerin beğenisine sunuluyor. Bodrum’un yerel lezzetleri ve çiftliklerini desteklemeyi amaçlayan proje çerçevesinde yaratılan özel menüde yöreye has lezzetler ön plana çıkıyor.

Deneyimli Executive Chef John Bakker, Head Chef Ahmet Özuçucu ve Yiyecek İçecek Müdürü Mehmet Gazezoğlu’nun vizyonuyla hazırlanan menü için Çiftlik Günlükleri ve Sinan Bey çiftliği ile işbirliği gerçekleştiriliyor. Çiftlik Günlükleri, keçi sütünden peynir, dondurma gibi ürünleri katkısız ve çevreye duyarlı bir bilinçle üreterek hayvan refahına ve mutluluğuna odaklanırken, Sinan ve Sylvia Sarpkan tarafından kurulan ve yönetilen Sinan Bey Çiftliği ise Saanen keçileri ve Montafon inekleri yetiştirerek,butik rekoltede inek ve keçi peyniri üretiyor.

Bölgeye ait peynir çeşitleri, yerel çiftliklerden alınan keçi sütü ile üretilen dondurma, ve Ege mezeleri menüde dikkat çekerken, Six Senses Kaplankaya proje kapsamında yerel ve sürdürülebilir tarım ve hayvancılığı desteklemeyi amaçlıyor. Projenin henüz başlangıç aşamasında olduğunu kaydeden Executive Chef John Bakker; “ Projeyi zamanla geliştirerek daha kapsamlı hale getirmeyi arzu ediyoruz. Head Chef Ahmet Özuçucu ile yıllar öncesinden birlikte Maldivlerde çalıştığımız dönemden beri Türkiye’nin verimli topraklarından yetişen yerel ve organik ürünlerle bir menü hazırlamayı hayal etmiştik. Şimdi Bodrum’lu üreticilerle tanışmak, çiftliklerini gezmek ve ürünleri incelemek, bölgenin zenginliğini yerli ve yabancı misafirlerimizle paylaşmak bizleri çok mutlu ediyor”açıklamasında bulundu.

Six Senses Kaplankaya, doğal ve taze malzemelerle beslenme felsefesini, yerleşkesi içerisinde yer alan organik bahçesinde, 30’un üzerinde meyve, sebze ve baharatı yetiştirdiği tarım faaliyetleri ile sürdürüyor. kendi Sürdürülebilir ve temiz gıdanın mümkün olduğuna inanan Six Senses, uluslararası otellerinde olduğu gibi, Bodrum’da da yerel üreticileri desteklemeyi ve bölgeye has lezzetleri çiftlikten masaya misafirlerine sunmayı hedefliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın