#saltbae markası uluslararası marketlerde tüketici ile buluşuyor

Dünya ölçeğinde markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Chef Seasons, #saltbae markası ile imzaladığı sözleşme ile tuz, çeşni, baharat karışımları ve sos kategorilerinde geliştirdikleri ürünleri birçok uluslararası marketlerde tüketici ile buluşturacak.

Türkiye’nin ilk sanal gıda fuarı The Fource’da iş ortaklıklarını tüm sektör paydaşlarıyla paylaşan iki dev, bundan sonra global arenada yer alan potansiyel pazarlarda birlikte yol almaya devam edecek.

Dünya genelinde 8 ülkede hizmet veren 20 restoranı ve yılda 2.500.000’un üzerinde bulan rekor misafir sayısıyla sektörün güçlü ve popüler markası #saltbae, dünya mutfaklarından ilham alarak hazırladığı gurme tuz, çeşni ve eşsiz soslarıyla sektörün pazar trendlerini belirleyen Chef Seasons ile heyecan verici bir işbirliği gerçekleştiriyor.

Üstün kalite standartları, daima yeniliğe odaklı Ar-Ge çalışmaları ve talep gören lezzetleriyle potansiyel pazarlara ulaşma hedefinde sayısız başarıya imza atan Chef Seasons ile ülkemizin yetiştirdiği, dünya markası olma yolunda uzun kilometre kaydeden #saltbae güçlerini birleştirerek sektörün önemli oyuncularından olmaya birlikte devam edecekler.

Flake Salt üretimi ile ekonomiye 1 milyon dolarlık katkı sağlanacak

Nusret’in özel olarak yönlendirmesiyle geliştirilen yaprak tuz üretimi sayesinde ithal ürün yerine, Türkiye’de %100 yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilmiş ürünler kısa sürede restoranlarla buluşacak. 1 yıllık Ar-Ge süreci ve 500 bin dolarlık yatırımla yaprak tuz üretim hattını devreye alan Chef Seasons, piramit şeklindeki özel tuzların üretimine başladı.

Amaç ilk yılda 3 milyon tüketiciye ulaşmak

Lansman öncesi Kuveyt ve Katar da süpermarketlerde satışa başlayan, Irak ve Amerika distribütörlük anlaşmalarını imzalayan #saltbae markası, İngiltere, AB ülkeleri, Rusya, Japonya, Güney Kore, Latin Amerika ve tüm Ortadoğu ülkelerini kapsayan iş planı ile kısa sürede 10 milyonun üzerinde hane halkına erişecek.

Covid döneminde restoranların kapanması sonucu en iyi stratejik iş birliklerinden biri olarak gösterilen anlaşma ile ülke ekonomisine kısa vadede 7 milyon dolar katkı sağlanması bekleniyor.

Heyecan verici lansmanın ev sahibi The Fource

Türkiye’nin ilk sanal gıda fuarı The Fource, #saltbae ve Chef Seasons ortaklığına ev sahipliği yapıyor. 23-27 Kasım tarihlerinde yerli ve yabancı tüm sektör paydaşlarının bir araya geleceği global ölçekli fuarda iki markanın seçili ürünleri renkli stantlarda ziyaretçilerle buluşuyor.

Nusret ve Chef Seasons imzalı yaratıcı ve inovatif lezzetlerin #saltbae’ye özel hazırlanmış ürün serisinin de tanıtılacağı lansmana yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin yoğun ilgisi bekleniyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın