Ruslar için Türkiye’de tatil yolu gözüktü!

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada; popüler Avrupa turizm destinasyonlarında Ruslar için sınırların açılması hakkında konuşmanın henüz erken olduğu belirtilerek, turistik tesislerin sağlıklı turizm sertifikasının tamamlanmasının ardından Türkiye’de tatilin mümkün olacağı söylendi.

Yurt dışına seyahat etmeyi planlayan vatandaşlardan sınırların ne zaman açılabileceğine yönelik çok sayıda soru aldıklarını söyleyen Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, Rus turistlerin hangi ülkelerde tatil yapabileceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’na göre, tarifeli yolcu uçuşlarına başlama kararı dikkatle hazırlanmalı ve hem Rusya’daki hem de bir bütün olarak dünyadaki mevcut epidemiyolojik durum dikkate alınarak yapılmalı.

Türkiye tatili için otellerin sertifikasyonu bekleniyor

Değerlendirmede Rusların tatillerini yurt dışında geçirmeleri için açık kapılar bırakıldı. Rus Dışişleri Bakanlığı, turistik tesislerin sağlıklı turizm sertifikasının tamamlanmasından sonra Türkiye’de tatilin mümkün olacağını belirtti.

Uzmanlar tüm Antalya otellerinin sertifikasyonunun Haziran-Temmuz aylarında gerçekleşeceğini söylüyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın