Romantik Şehrin Tatlı Esintileri: Paris’in En İyi Çikolata Durakları

Sanatın ve modanın önemli şehirlerinden biri olan Fransa’nın başkenti Paris, aynı zamanda gastronominin de önemli noktalarından biri. Belki çoğu kimse için Fransa denilince akla makaron gelse de Paris’in derinliklerine indiğinizde, lezzetli çikolataların da diyarı. Lezzetli kakao çekirdeklerinin usta ellerde hazırlanarak, misafirlerini tatlı bir yolculuğa çıkaran çikolataların Paris’teki duraklarını listeliyoruz.

Pierre Hermé Paris

Fransa’nın ünlü pasta şeflerinden Pierre Hermé’nin çikolata konusundaki uzmanlığı ülke sınırları aşmıştır. Yüksek kaliteli malzemeler ve özenli işçilikle üretilen çikolatalar, çeşitli aromalar ve benzersiz lezzet kombinasyonlarıyla dikkat çekiyor.

Le Chocolat Alain Ducasse

Paris’in birçok noktasında şubesi bulunan Le Chocolat Alain Ducasse, adından da anlaşılacağı üzere ünlü Fransız şef Alain Ducasse tarafından kuruluyor. 10 yıldır dünyanın dört bir yanında misafirini ağırlayan işletmede çeşit çeşit lüks çikolatalar sunuluyor. Kalitesi yüksek kakao çeşitleri ve özel malzemelerle üretilen bu lezzetler arasında gofretler, tabletler dikkat çekerken ayrıca özel günlere de özel lezzetler üretiyor.

Maison Pierre Marcolini

Belçikalı bir çikolatacının bu listede neden olduğunu sorabilirsiniz ama Pierre Marcolini’nin Fransa’da pek çok misafiri var. Olağanüstü bir deneyim sunan Marcolini, gurme lezzetleriyle öne çıkıyor. Gelenlere, vitrininde lezzetli bir göz banyosu yaptıran çikolata ustası Pierre Marcolini, sonrasında lezzetlerini tadanları büyülüyor ve akıllardan çıkmayacak bir çikolata yolculuğuna çıkarıyor. Pralinler, tabletler, çikolata barları ve trüfleriyle hem tasarım hem lezzet olarak dikkat çeken işletmede ayrıca Christmas zamanlarında özel çikolatalar da hazırlanıyor.

Jean-Paul Hévin Chocolatier

Fransız bir çikolata ustası ve pastacı olan Jean-Paul Hévin tarafından kurulan işletmenin çikolataları yüksek kaliteli kakao kullanımı ve lezzetlerinin özgün olmasıyla tanınır. Pralinlerden ganajlara, çikolata barlarından bisküvilere hatta sürülebilir çikolatalara kadar geniş bir ürün skalasına sahip olan Jean-Paul Hévin Chocolatier, özenli işçilik ve zarif sunumlarıyla da misafirlerin beğenisini kazanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın