Patisserie by FoodinLife’ın yeni sayısı çıktı

Sektörde son gelişmeleri takip ettiğimiz bu sayımızda en yeni mekânlar, Türkiye’nin en iyi zincir ve butik patisserie’leri, dünyadan ve Türkiye’den dosya konuları bizlere eşlik etti. Yine çikolatacılar, gastronomi profesyonelleri, dünyada öne çıkan mekân ve şefler sayfalarımıza renk katarken, kapak konuklarımız ise V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na katılan dünyanın önde gelen çikolata şefleri Janice Wong ve Pierre Marcolini oldu.

İşte keyifli söyleşileri, tasarımı ve görselleriyle sayfalarında kaybolacağınız dergimizden bazı konu başlıkları…

Cheesecake’in dünyadaki en iyi adresleri 

Klasik Amerikan tatlısı olarak bilinen cheesecake’in kökeni aslında antik Yunan’a uzanıyor. Krem peynir ve yumurtaya çilekten yaban mersinine, nutella’dan oreo’ya kadar sayısız lezzetin eşlik ettiği cheesecake her damak zevkine hitap ediyor. Başka kültürlerde farklı yorumlanan ama her zaman lezzetli olan cheesecake’lerin dünyadaki en iyi rotalarını sizler için belirledik. 

Geçmişe götüren bir kafe deneyimi: Café Gijón 

Café Gijón, Paseo de Recoletos olarak bilinen İspanya’nın merkezindeki 21 numarada bulunan kültürel açıdan önemli kafe olarak biliniyor. Café Gijón, aynı adı taşıyan tren istasyonunun ve İspanya Ulusal Kütüphanesi’nin karşısında yer alıyor. 

2018 Dünya Barista Şampiyonu: Agnieszka Rojewska

Kahve ile ilgili her şeyle ilgilendiğini ve deneyimlerini iki sağlam temel; tutku ve korkuya dayandığını dile getiren Agnieszka Rojewska kahve, baristalık ve kahve endüstrisi ile ilgili her sorunun cevabına karşılık olabilirim diyor. 

Kahvenin estetikle buluştuğu yer: Walden Woods Kyoto 

Japonya Kyoto’nun en sevilen kahve dükkânlarından biri olan Walden Woods Japonlara özgü minimal tasarımı, ferah ambiyansı ve farklı oturma konseptiyle hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın