Otesan Genel Müdürü Selim Tülek: “Sektörümüzün ilk pazaryeri olma vasfına sahip chefmarket.com.tr’yi hayata geçirdik”

Otesan 2004 yılından bu yanda yenilikçi bir bakış açısı ile sektörün tam kalbinde yerini alıyor. Değişen alışkanlıklar ve yaşam tarzı nedeniyle Ar-Ge çalışmalarına bu süreçte ağırlık veren firma, sektörün endüstriyel mutfak eşyalarını A’dan Z’ye eksiksiz karşılayan ürün gamı ile e-ticarette de yerini alarak chefmarket.com.tr’yi hayata geçirdi. Otesan’ı ve yeniliklerini Genel Müdürü Selim Tülek’ten dinledik. 

Otesan chefmarket.com.tr’de profesyonel ve endüstriyel mutfak ekipmanlarının yanı sıra “chefmarket gıda”, “chefmarket tekstil” ve “chefmarket temizlik” ile de tüm ihtiyaçlara cevap vermeyi hedefliyor. Mevcut platformlarda sektöre yönelik ihtiyaca uygun ürün bulmanın çok zor olduğunu dile getiren Selim Tülek, “Üstelik ürün fiyatları komisyon oranlarının yüksek olması nedeniyle çok yüksek. Örneğin müşterilerimiz sanayi tipi bir tost makinesi almak istediğinde mevcut lider platformlarda tost makinesi diye arama yaptığında binlerce ürün karşısına çıkacak ihtiyacına yönelik ürünü bulmak için hem zaman kaybı yaşayacak hem de istediği ürünü bulsa bile yüksek komisyon oranları nedeniyle daha fazla ödeyerek satın alma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Biz bu tip ihtiyaç doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarımıza yön vermeye çalıştık. chefmarket.com.tr ile hem üreticiyi hem de tüketiciyi bir arada buluşturarak sektöre yeni bir soluk kazandırdığımızı düşünüyoruz. Tabii bu Ar- Ge çalışmalarımızı platformda yer alan ve alacak olan satıcılarımızla daha da büyüyerek daha iyi yol alacağımıza inancımız tam” diyor. 

“chefmarket.com.tr’de bir pazaryeri olarak kısa sürede hedeflediğimiz noktalara geleceğiz” 

Otesan, Chef Market ile müşteri portföyü; oteller, restoranlar, cafe’ler, kamu daireleri, catering firmaları gibi birçok kurum ve kuruluşun yanında bireysel müşterilerine hizmet verecek tedarikçi ve tüketiciyi ortak bir platformda buluşturan ilk ve tek e-ticaret sitesini sektöre kazandırmaktan dolayı gurur duyuyor. Otesan olarak sektörün pazaryeri olarak tanımlayacağı HoReCa ihtiyaçlarını tümüyle karşılayan e-ticaret platformu chefmarket.com.tr’de endüstriyel mutfak ekipmanlarının yanı sıra, alanında lider markaların yer aldığı gıda ürünleri, buklet ürünleri, temizlik ve tekstil ürünlerinin de yer alacağı bir e-ticaret sitesi olduğunu vurgulayan Tülek, “chefmarket.com.tr’de alanında kendini ispat etmiş markaların yer almaya başladığı bir pazaryeri olarak kısa sürede hedeflediğimiz noktalara satıcılarımızla birlikte ulaşabileceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullanıyor. 

“Chef Market fikri sektörümüzün ihtiyaçlarını bir arada bulabileceği bir platformun olmamasından doğdu” 

“Pandemi süreci bize yepyeni öğretiler ve alışkanlıklar kazandırdı” diyen başarılı yönetici sözlerini şöyle sürdürüyor: “Pandemi süreciyle birlikte turizm ve yeme içme sektöründe maalesef işler durma noktasına kadar geldi. Alışveriş alışkanları da bu süreçte değişti. Sadece Türkiye değil bütün dünya bir değişim sürecine girmek zorunda kaldı. Avrupa’da ve Amerika’da daha yaygın olarak kullanılan internet alışveriş alışkanlığı ülkemizde de yüksek oranda ivme kazanarak giderek büyümeye başladı. Bu yeni alışveriş düzeninin aslında bizlere zaman, fiyat karşılaştırması, ürün çeşitliliği gibi birçok kolaylıkları kazandırdığını fark ettik. Ancak sektörümüzün ihtiyaçlarını bir arada bulabileceğimiz bir platformun olmaması Chef Market fikrinin doğmasını sağladı.” 

“chefmarket.com.tr’de A-Z’ye tüm ihtiyaçları karşılayabilecek ürün çeşitliliği bulunuyor” 

Sektör çok geniş bir yelpazede ürün gamına sahip. Bu sebeple Chef Market’i kurarken çeşitliliği tek bir platformda sunmayı düşünerek, müşterilere hem zaman hem de nakit kazandırarak kolay alışveriş imkanı sunduklarının altını çizen Selim Tülek son olarak, “chefmarket.com.tr’de şu anda çocuk oyun alanı ihtiyacından restoran mutfak ekipmanlarına, buklet malzemelerine kadar A-Z’ye tüm ihtiyaçları karşılayabilecek ürün çeşitliliği bulunuyor. Öte yandan sektöre adım attığımızdan bu yana inovatif düşünceden hiç ayrılmadık. Bundan sonra da gelişim ve ilerlemek adına şirket politikamıza uygun her değişime açık ilerleyeceğiz. Chef Market dışındaki bir diğer projemiz ise Türkiye’deki en önemli sorunlardan biri olan istihdam gücü. Bu bağlamda öncelikli projelerimizden biri ‘Kadın İstihdamı’. Otesan Otel Ekipmanları olarak kadın personellerimiz kuruluşumuzdan bu yana mevcuttur. Aynı politikayla devam ederek kurucumuz Selim Tülek liderliğinde Chef Market’in idari kısmını sevgili Ezgi Tülek’in kadın bakış açısına emanet ettik. Bu bağlamda paketleme departmanında bulunan erkek kadromuza yeni kadın personeller istihdam etmeye başladık. Diğer yandan chefmarket.com.tr büyürken mevcut satıcılarımızın yeni bayilere referans olarak yanımızda yer almalarında yardımcı olmaları şirket olarak bizi mutlu edecektir. Şirket hedefimiz olan Ar-Ge, İnovasyon ve Kadın İstihdamı çalışmalarında hep beraber dayanışma içerisinde yol alabileceğimizi umut ediyoruz” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın